Trwa ładowanie...
d2sfch1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Korea Płn. odwołała wizytę sekretarza generalnego ONZ

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun poinformował, że władze Korei Północnej odwołały wcześniejszą zgodę aby odwiedził on kompleks przemysłowy Kaesong położony przy granicy z Koreą Południową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korea Płn. odwołała wizytę sekretarza generalnego ONZ
(PAP/Photoshot)
d2sfch1

- Tego ranka władze Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej poinformowały nas kanałami dyplomatycznymi, że odwołały decyzję zezwalającą abym odwiedził kompleks przemysłowy Kaesong" - głosi oświadczenie Ban Ki Muna odczytane w Seulu przez jego rzecznika Stephane'a Dujarrica.

Ban Ki Mun podkreślił, że "nie podano żadnego wyjaśnienia tej zmiany dokonanej w ostatniej chwili". Sekretarz generalny wyraził "głębokie ubolewanie" z powodu tego posunięcia Pjongjangu.

Gdyby doszło do wizyty Ban Ki Mun byłby trzecim sekretarzem generalnym ONZ, który odwiedził Koreę Północną i pierwszym od czasu wizyty w tym państwie Butrosa Butrosa-Ghalego w 1993 r.

d2sfch1

Kompleks Kaesong, położony na terytorium Korei Północnej w odległości 12 km od granicy z Koreą Południową, zatrudnia ok. 50 tys. obywateli północnokoreańskich pracujących w 125 zakładach przemysłowych należących do firm z Korei Południowej.

Kaesong jest dla izolowanego i borykającego się z sankcjami międzynarodowymi Pjongjangu ważnym źródłem dochodów w walutach wymienialnych. Jest jednak również przedmiotem ciągłych zatargów i sporów z Seulem.

Zobacz także: Żona Kim Dzong Una pojawiła się publicznie

d2sfch1

Podziel się opinią

Share

d2sfch1

d2sfch1
Więcej tematów