Trwa ładowanie...

Korea Płn. blokuje na swoim terytorium dostęp do usług Instagrama

Komunistyczny reżim Korei Północnej zablokował dostęp do usług serwisu Instagram na swoim terytorium, tłumacząc, że treści tam zamieszczane są szkodliwe - poinformowała agencja Associated Press.

Share
Korea Płn. blokuje na swoim terytorium dostęp do usług Instagrama
Źródło: AFP
d2yq7j9

Przy próbie uruchomienia aplikacji Instagram, na urządzeniach mobilnych północnokoreańskiego operatora komórkowego Koryolink, pojawiał się komunikat w języku angielskim: "Uwaga! Nie możesz połączyć się z tą stroną, ponieważ znajduje się ona na czarnej liście". To samo ostrzeżenie wyświetlane jest w języku koreańskim, jednak ten komunikat opatrzony jest dopiskiem o zawartości szkodliwych treści.

AP dodaje, że zablokowany jest także dostęp do Instagrama za pomocą komputerów osobistych i laptopów podłączonych do internetu przez kable LAN państwowego operatora.

d2yq7j9

O zablokowaniu usług Instagrama nie poinformował oficjalnie komunistyczny reżim w Pjongjangu. Wiadomości nie skomentowali także przedstawiciele serwisu - jego właścicielem jest Facebook, do którego dostęp w Korei Północnej nie jest blokowany. Działają także Twitter i inne portale społecznościowe.

Szacuje się, że z usług telefonii komórkowej korzysta obecnie około 2 mln obywateli Korei Północnej. Jednak, poza nielicznymi przypadkami, nie mają oni dostępu do internetu. Z sieci mogą natomiast korzystać goście z zagranicy, rezydenci i osoby robiące w tym kraju interesy.

d2yq7j9

Podziel się opinią

Share
d2yq7j9
d2yq7j9
Więcej tematów