Trwa ładowanie...

Kopacz zapowiada, że jedzie na wieś. Co chce tłumaczyć wyborcom PiS?

"W wakacje pojadę na wieś, by porozmawiać z wyborcami PiS. Musi do nich dotrzeć brutalna prawda" - zapowiada Ewa Kopacz w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim".

Share
Kopacz zapowiada, że jedzie na wieś. Co chce tłumaczyć wyborcom PiS?
Źródło: East News
d2c3x96

Ewa Kopacz została europosłanką z Wielkopolski z listy Koalicji Europejskiej. W rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" mówi, że obudziła się po wyborach generalnie zadowolona. Odnosząc się jednak do porażki wyborczej KE, powiedziała, że "PiS stosowało czyste manipulacje wyborcze, hasła obraźliwe dla naszych wyborców". "W Wielkopolsce, w obecnych wyborach, ludzie nie dali się nabrać PiS-owi, pokazali mu jego miejsce" - zaznaczyła.

Zwróciła uwagę na rolę mediów publicznych w tych wyborach. "Chciałabym, aby ktoś sprawdził, do jakiej rzeszy Polaków docierają tylko media publiczne. Jeśli słucham TVP, a po chwili TVN-u, to mam wrażenie, że żyjemy w dwóch różnych światach" - powiedziała.

d2c3x96

Podkreśliła, że koalicja powinna przetrwać, powiększona o partię Roberta Biedronia. Jej zdaniem Biedroń wiele zrozumiał po tych wyborach, ponieważ dostał jedynie 6 procent poparcia. "Tylko wspólnie możemy wygrać z PiS-em, który sięgnie po różne instrumenty, również po nieprawdziwe informacje, byle tylko zachować władzę" - dodała.

Zapowiedziała, że chce jechać na wieś i zabrać ze sobą innych posłów. "Do mieszkańców wsi musi dotrzeć brutalna prawda, że mieli mieć wyższe dopłaty, a ich nie mają. Miał być zbyt na produkty rolne, a są z tym duże kłopoty. Miały być niższe ceny produktów spożywczych, paliwa, prądu, wody, a nie są" - tłumaczy.

Oficjalne wyniki wyborów do Europarlamentu

Oto oficjalne wyniki wyborów do czwartych w historii Polski wyborów do Parlamentu Europejskiego:

d2c3x96

PiS - 45,38 proc.
KE - 38,47 proc.
Wiosna - 6,06 proc.
Konfederacja - 4,55 proc.
Kukiz'15 - 3,69 proc.
Lewica Razem - 1,24 proc.

Frekwencja wyniosła 45,68 proc, co stanowi rekord. Nieważnych głosów oddano nieco ponad 112 tys., co stanowi 0,82 proc. całości. To najmniej w historii.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Znakomity wynik byłej premier w wyborach do PE. Gowin enigmatycznie o przyszłości Szydło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c3x96

Podziel się opinią

Share
d2c3x96
d2c3x96
Więcej tematów