Trwa ładowanie...

Kopacz o wpadce Biernata: to gafa, z której już się wycofał

To gafa, z której Andrzej Biernat już się wycofał - tak premier Ewa Kopacz skomentowała słowa sekretarza generalnego PO po poniedziałkowym posiedzeniu zarządu krajowego PO, na którym omawiane były wyniki wyborów prezydenckich i strategia na jesienne wybory. - Sztab był pana prezydenta Komorowskiego, nie PO - powiedział Biernat.

Share
Kopacz o wpadce Biernata: to gafa, z której już się wycofał
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d1f4sqn

- Posypał głowę popiołem za tę wypowiedź - dodała premier. Zaznaczyła, że Bronisław Komorowski był świetnym kandydatem na prezydenta i był w pełni popierany przez PO. Dodała, że teraz nie jest czas rozliczeń. - Robert Tyszkiewicz starał się i pracował 24 godziny na dobę. Nie wskazywaliśmy na spotkaniu zarządu winnych przegranej - powiedział Ewa Kopacz na wtorkowej konferencji prasowej, po posiedzeniu rządu.

- Chciałam podziękować za oddanie głosu na naszego, dobrego kandydata. To jest 8 milionów głosów. Te głosy są dla mnie szczególnie ważne, będę je bardzo, bardzo mocno pielęgnować. Chcę powiedzieć wszystkim tym, którzy zdecydowali się zagłosować na Komorowskiego, że dopóki będę szefem partii i dopóki będę premierem polskiego rządu, to mogę wam zagwarantować, że wasze głosy nie poszły na marne - powiedziała szefowa rządu.

d1f4sqn

Zadeklarowała, że Platformę i jej rząd czeka bardzo ciężka praca, która - jak tłumaczyła - "będzie polegała na tym, że każdego dnia, będziemy systematycznie zabiegać o wszystkich tych, którzy nie zdecydowali się oddać głosu na naszego kandydata. - Polska jest podzielona wymaga to roztropnej polityki premiera u prezydenta - powiedziała Ewa Kopacz.

W czerwcu kongres programowy PO

Zapowiedziała, że w połowie czerwca odbędzie kongres programowy. - Wtedy przedstawimy konkretny program, z którym pójdziemy jesienią w czasie wyborów parlamentarnych - wyjaśniła.

Jak zaznaczyła, jeszcze przed kongresem i przed wyborami, politycy PO będą chcieli "być każdego dnia, o każdej porze, o każdej minucie z obywatelami, którzy są skarbnicą wiedzy". - Czyli politycy od obywateli będą się uczyć, w jakim kierunku powinna pójść ich energia, ich działania w następnej kadencji - dodała.

"Ludzie to skarbnica wiedzy"

- Ja lubię rozmawiać z ludźmi, uwielbiam ludzi, taki jest mój pierwszy zawód, i nigdy od ludzi nie stroniłam, dlatego na tej konwencji będzie przedstawiony program, który wynika również z moich doświadczeń i rozmów z Polakami - powiedziała Kopacz.

d1f4sqn

- PO powinna pamiętać o swoim elektoracie. Nie możemy się zawężać do elektoratu na prawo i lewo. U nas są politycy zarówno konserwatywni, jak i bardziej liberalni. Tym się różnimy od innych partii - stwierdziła szefowa rządu.

Projekt PO ws. ustawy o związkach partnerskich jesienią

Dziennikarze pytali Kopacz podczas konferencji po posiedzeniu rządu również o to, czy PO zgłosi swój projekt dot. związków partnerskich. We wtorek sejm nie wprowadził do porządku obrad projektu autorstwa SLD.

- Ja bardzo ubolewam, że nasza ustawa, autorstwa naszego posła Dunina, nie trafiła do laski marszałkowskiej - powiedziała Kopacz.

Zapewniła, że ten temat, "tak jak każdy inny, który wymaga pochylenia się nad nim, będzie realizowany". - I podejrzewam, że będzie realizowany w następnej kadencji. Chcemy, by Platforma miała możliwość i szansę rozmowy i dyskusji wewnątrz na ten temat"- mówiła szefowa rządu. Podkreśliła, że PO dotąd nie miała spotkania w tej sprawie i dyskusji takiej jak w przypadku in vitro czy konwencji ws. zwalczania przemocy.

d1f4sqn

Kopacz oceniła, że projekty dot. związków partnerskich, które dotychczas wpłynęły do sejmu, są elementem gry przedwyborczej. - Jest koniec kadencji, nie można dzisiaj sprawy ludzi traktować jako elementu gry wyborczej. Chciałabym, by PO rzetelnie podjęła decyzję w tej sprawie i rzetelnie poinformowała opinię publiczną odważnie, jakie jest jej stanowisko - zaznaczyła.

- Nasza ustawa była bardzo wyważona z tego co wiem, znałam ją z czasów, gdy była na poziomie założeń - podkreśliła Kopacz. - Dzisiaj chyba będę pierwszą, która będzie mówiła, może nie jest to dobry moment, ale niewątpliwie ta ustawa - a ja w to głęboko wierzę - po wyborach październikowych PO będzie miała okazję złożyć niejeden projekt ustawy, w tym również dotyczący związków partnerskich - powiedziała Kopacz.

d1f4sqn

Podziel się opinią

Share
d1f4sqn
d1f4sqn
Więcej tematów