Trwa ładowanie...
d3x8soc

Konwencja Stambulska. Budka o decyzji Morawieckiego: "gest Piłata"

Konwencja Stambulska to zdaniem Borysa Budki temat zastępczy, a decyzja premiera Mateusza Morawieckiego o skierowaniu wniosku o wystąpienie z niej jest "gestem Piłata".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konwencja Stambulska. Budka o decyzji Morawieckiego: "gest Piłata"
Konwencja Stambulska. Budka o decyzji Morawieckiego: "gest Piłata" (East News, Fot: East News)
d3x8soc

Borys Budka w Programie Trzecim Polskiego Radia stwierdził, że Mateusz Morawiecki przekazując wniosek o rozpoczęcie procedury wystąpienia z konwencji antyprzemocowej do Trybunału Konstytucyjnego, umywa od tej sprawy ręce niczym Piłat.

Konwencja Stambulska. Decyzja Morawieckiego nie ma znaczenia?

W ocenie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej decyzja premiera w sprawie Konwencji Stambulskiej nie ma żadnego znaczenia. Budka zaznaczył, że już podczas ratyfikacji zastrzeżono, że konwencja będzie stosowana w zgodzie z zapisami polskiej konstytucji.

d3x8soc

Zdaniem szefa PO cały zabieg ma za zadanie odciągnąć uwagę opini publicznej od tematu negocjacji budżetowych w Brukseli, które w jego ocenie skończyły się fiaskiem. Budka stwierdził, że obóz Solidarnej Polski wywiera na premierze presję, by zaznaczyć swoją niezależność i wywalczyć więcej w nadchodzącej rekonstrukcji rządu.

Akcja WP dla Powstańca. Paweł Rabiej wspominał zeszłoroczne wydarzenie

Konwencja Stambulska. Morawiecki wysłał wniosek Ziobry do TK

W czwartek 30 lipca Mateusz Morawiecki poinformował, że wnioskiem Ministerstwa Sprawiedliwości o rozpoczęcie procedury wystąpienia Polski z Konwencji Stambulskiej zajmie się Trybunał Konstytucyjny. Może to oznaczać zamrożenie tematu konwencji antyprzemocowej na dłuższy okres.

d3x8soc

Swój wniosek Ministerstwo Sprawiedliwości uzasadniało zapisami aktu, które miałyby uderzać w tradycyjny model polskiej rodziny i chrześcijańskie wartości. Ponadto zdaniem ministra Zbigniewa Ziobry konwencja pozwala na wprowadzenie do programów edukacyjnych w polskich szkołach "ideologii gender".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x8soc

Podziel się opinią

Share

d3x8soc

d3x8soc
Więcej tematów