Trwa ładowanie...
d4fh28v

Konwencja Platformy na "paskach grozy" TVP Info. "Platforma próbuje uciec od odpowiedzialności"

Przemówienie szefa PO podczas konwencji partii w Łodzi pokazały wszystkie telewizje informacyjne. Ale relacja TVP Info zdecydowanie odbiegała od tego, jak wydarzenie przedstawiały inne kanały. Gdy Schetyna przemawiał, jego słowa były na bieżąco komentowane za pomocą pasków na dole ekranu. Ich przesłanie brzmiało: "Platforma próbuje uciec od odpowiedzialności za afery".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystąpienie Grzegorza Schetyny w TVP Info wyglądało inaczej niż w innych telewizjach (Twitter)
d4fh28v

Grzegorz Schetyna w Łodzi przedstawił program na przyszłoroczne wybory samorządowe. Zapowiadał m.in. wielką koalicję na wybory samorządowe, rozszerzenie programu 500+, podwyższenie pensji dla młodych lekarzy oraz przedstawienie "precyzyjnej drogi Polski do strefy euro". Ale jeśli ktoś oglądał jego przemówienie w TVP, mógł nie zwrócić uwagi na jego słowa. Uwagę przyciągały bowiem paski na dole ekranu, które "na żywo" w krytyczny sposób komentowały to, co mówił lider PO.

Kiedy prezydent Łodzi Hanna Zdanowska otwierała konwencję, jej mowa została przywitana przez pasek: "Oświadczona o poświadczenie nieprawdy prezydent Łodzi rozpoczyna konwencję Platformy".

Gdy przemowę zaczął już Schetyna, "paskowy" co chwila nadawał "odpowiedni" kontekst przez całą serię komentarzy. Kiedy zaproponował likwidację Urzędów Wojewódzkich, będących częścią administracji rządowej, widzowie TVP Info dowiedzieli się, że "Platforma Obywatelska chce osłabić państwo". Kiedy mówił o spółkach skarbu państwa, telewizja przypomniała, że odnoszą one "rekordowe wyniki".

Nie zawsze treść pasków odnosiła się bezpośrednio do słów Schetyny. Tak jak wtedy, kiedy "paskowy" ogłosił, że za rządów PO-PSL "z budżetu państwa skradziono 250 miliardów złotych". To prawdopodobnie odniesienie do szacunków wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Według niego tyle mogła wynieść łączna suma wyłudzeń podaktu VAT przez nieuczciwych przedsiębiorców.

Innym razem paski były jeszcze bardziej abstrakcyjne i ostre. "Afera Amber Gold, reprywatyzacyjna, hazardowa, podsłuchowa - to tylko niektóre afery obciążające PO" - ogłosiła utrzymywana z publicznych pieniędzy telewizja.

d4fh28v

Wszystkie komentarze na paskach były pokazywane pod szyldem "Platforma próbuje uciec za odpowiedzialności za afery". Wpisują się w ten sposób w narrację Prawa i Sprawiedliwości prowadzoną w mediach społecznościowych pod hasłem #aferyPO.

Jak zwykle, paski TVP Info wywołały duże reakcje internautów, oscylujące między oburzeniem i rozbawieniem. Ale do śmiechu nie było politykom PO. Była minister nauki szkolnictwa wyższego, Lena Kolarska-Bobińska, stwierdziła, że TVP stała się "telewizją reżimową".

d4fh28v

Podziel się opinią

Share

d4fh28v

d4fh28v
Więcej tematów