Trwa ładowanie...
Konwencja PiS w Poznaniu. Jarosław Kaczyński: rządy PiS są gwarancją tego, że w polskiej szkole nie będzie eksperymentów

Konwencja PiS w Poznaniu. Jarosław Kaczyński: rządy PiS są gwarancją tego, że w polskiej szkole nie będzie eksperymentów

W środę PiS rozpoczęło cykl okręgowych konwencji programowych od spotkań w Sieradzu i Piotrkowie Trybunalskim. W czwartek: konwencje w Poznaniu i Koninie. - Szkoła nie może być terenem eksperymentów społecznych, nie może godzić w prawa rodziców do wychowywania dzieci, nie może podważać fundamentu jakim jest rodzina - mówił w Poznaniu Jarosław Kaczyński. Zapewnił, że PiS jest gwarantem, że takich eksperymentów nie będzie.
Share
dj4cxcf

Prezes PiS Jarosław Kaczyński rozpoczął swoje przemówienie w Poznaniu od przypomnienia, że w poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. - To czas, żeby powiedzieć, jakiej szkoły chce nasza formacja - mówił.

- Chcemy szkoły, która będzie uczyła, ale także kształtowała postawy, wychowywała - zauważył prezes PiS. Dodał, że uczniowie powinni zdobywać w niej nie tylko umiejętności techniczne, ale także duchowe. - Chcemy szkoły, która będzie przygotowywała do życia, która będzie potrafiła nauczyć młodych ludzi odnajdywania się w sferze kultury - mówił.

dj4cxcf

Zobacz także: Kaczyński o seksualizacji dzieci. "Włosy dęba stają"

- Chcemy, aby szkoła służyła Polsce, aby była bezpieczna - mówił Kaczyński. Dodał, że ma na myśli nie tylko bezpieczeństwo w drodze do szkoły, ale także bezpieczeństwo w szkole.

- Szkoła musi być bezpieczne w jeszcze jednym aspekcie. Szkoła nie może być terenem eksperymentów społecznych. Dzieci i młodzież nie mogą być przedmiotem tych eksperymentów! - mówił prezes PiS. - A tego rodzaju plany, istnieją w różnych miejscach, zapewne w Poznaniu również - dodał.

- Szkoła nie może godzić w prawa rodziców do wychowania swoich dzieci, szkoła nie może podważać fundamentu rodziny, całej konstrukcji społeczeństwa, którą stworzyła nasza cywilizacja, cywilizacja chrześcijańska, najbardziej życzliwa człowiekowi ze wszystkich cywilizacji świata - argumentował Jarosław Kaczyński.

dj4cxcf

- Rządy Prawa i Sprawiedliwości są i będą gwarancją tego, że w polskiej szkole nie będzie eksperymentów - zapewnił Kaczyński. - Szkoła będzie wspierana, będą podwyższane pensje nauczycieli. To wszystko po to, by szkoła wykonywała swoje obowiązki, by kształtowała dobrych obywateli, dobrych członków rodzin, którzy będą podtrzymywali to, co tworzy Polskę, co daje Jej szansę rozwoju - dodał prezes PiS.

W środę Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło cykl okręgowych konwencji programowych. Pierwsze takie spotkania odbyły się w Sieradzu i w Piotrkowie Trybunalskim.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński w Sieradzu i Piotrkowie Trybunalskim: możemy sobie pogratulować

Szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński poinformował, że lider partii Jarosław Kaczyński odwiedzi przed wyborami wszystkie okręgi wyborcze. 7 września prezes PiS ma przedstawić koncepcję na kolejne lata rządów.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

dj4cxcf

Podziel się opinią

Share
dj4cxcf
dj4cxcf
Więcej tematów