Trwa ładowanie...
władysław frasyniuk

Kontrowersyjny apel Władysława Frasyniuka. "Niech nas skarżą!"

Decyzja o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie została podjęta. Władysław Frasyniuk nawołuje, by polscy politycy nie bali się krytykować własnego kraju w Europie. - To dla naszego dobra - podkreśla.

Share
Kontrowersyjny apel Władysława Frasyniuka. "Niech nas skarżą!"
Źródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
d3epl57

Władysław Frasyniuk regularnie daje wyraz swojemu niezadowoleniu z władzy Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem jednak zwraca uwagę opozycji.

Jak zaznaczył w swoim najnowszym twitterowym wpisie, jest za tym, by organy Unii Europejskiej przyglądały się Polsce i praworządności w kraju. Co więcej, opozycja powinna o to zabiegać.

"Drodzy politycy, nie lękajcie się! Europa to nasz dom, tu nie działa zasada 'nie sra się do własnego gniazda'. Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSE" - podkreślił.

To nie koniec

Przypomnijmy, że mimo zapowiedzi, unijni komisarze nie podjęli decyzji w sprawie wysłania pozwu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przeciwko Polsce. Miał on dotyczyć nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

Zobacz także: Pozew przeciwko Polsce. "PiS się przygotowuje na zderzenie"

Skąd ta zwłoka? Według nieoficjalnych informacji RMF FM, Polska podjęła zakulisowe rozmowy z Brukselą w sprawie sądownictwa. Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem podczas szczytu Trójmorza.

Z kolei Sąd Najwyższy wystosował do Trybunału Sprawiedliwości UE trzy kolejne pytania prejudycjalne. Dotyczą one między innymi przechodzenia sędziów w stan spoczynku. Sąd Najwyższy wniósł też o zastosowanie trybu przyspieszonego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3epl57

Podziel się opinią

Share
d3epl57
d3epl57
Więcej tematów