Trwa ładowanie...

Kontrowersyjne słowa Wojciecha Cejrowskiego. W sieci wrze od komentarzy

Wojciech Cejrowski uważa, że Szczecin to nie jest polskie miasto. Słowa te padły prawie cztery miesiące temu, teraz odżyły, a w sieci robi się wokół nich coraz goręcej. Wypowiedź Cejrowskiego komentują politycy niemal z każdej opcji. "Są w Polsce ludzie, którym bełta się w głowie od nadmiaru Yerba Mate" - napisał Joachim Brudziński.

Kontrowersyjne słowa Wojciecha Cejrowskiego. W sieci wrze od komentarzyŹródło: East News, fot: Lukasz Piecyk/REPORTER
dqw3dl9
dqw3dl9

Wojciech Cejrowski udzielił niemieckiemu dziennikarzowi ARD wywiadu w maju na targach książki w Warszawie. Teraz znów jego słowa są szeroko komentowane. Wpisały się bowiem w dyskusję o reparacjach wojennych.

Początkowo mowa była o zrabowanych przez Niemców w czasie wojny obrazach. - Najpierw proszę oddać, co państwo ukradli, a potem możemy mówić o nowym otwarciu - powiedział Cejrowski. - Uważam, że godziwe jest, jak człowiek oddaje, co ukradł - dodał.

- Proszę pana, wbrew temu, co pan sobie teraz pewnie myśli, natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem. Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom. Ale zapłaćcie kontrybucję za II wojnę światową - oznajmił podróżnik.

"W POLSKIM Szczecinie oglądam w koncert z POLSKIEGO Opola, ale niestety są w Polsce ludzie, którym bełta się w głowie od nadmiaru Yerba Mate” - napisał wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński przy okazji koncertu w Opolu.

"Gruby skandal. Gwiazdor TVP Cejrowski obwieścił niemieckiej TV, że należy oddać Szczecin Niemcom" - pisze Adrian Zandberg.

dqw3dl9

"Czy Michał Rachoń też oddałby Niemcom Szczecin, tak jak jego autorytet Cejrowski? Inne miasta, w których PiS przegrywa, też są na liście?" - dodaje.

Od kilku miesięcy bowiem Cejrowski jest stałym gościem Michała Rachonia w czwartkowym wydaniu programu "Minęła 20".

Zobacz także: Wojciech Cejrowski znów kontrowersyjny!

Co jeszcze mówił Wojciech Cejrowski?

- Proszę zapłacić kontrybucje wojenne, które Polsce nie zostały zapłacone - mówił Cejrowski niemieckiemu dziennikarzowi.

Następnie stwierdził, że Polska i Niemcy nie podpisały po II wojnie światowej traktatu pokojowego. - Wypowiedzieliście nam wojnę, natomiast nie zawarliśmy nigdy pokoju po II wojnie światowej. Polski rząd od tego powinien zacząć - powiedział.

dqw3dl9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqw3dl9
Więcej tematów