Trwa ładowanie...
d316d44

Kontrowersyjne słowa Janusza Korwin-Mikkego o kobietach

Kobiety kiedyś rządziły. Teraz kobiety są popychłem. Kiedyś nikt by się nie odważył powiedzieć do kobiety - "ty idiotko". To tylko teraz jest możliwe, jak jakieś idiotki usiłują nam wepchnąć równouprawnienie - powiedział Janusz Korwin-Mikke w programie 'Tak czy nie" w Polsat News.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (Newspix, Fot: MACIEJ GILEWSKI)
d316d44

Słowa europarlamentarzysty oburzyły uczestniczkę czarnego protestu, Agnieszkę Śniegocką.- Przestałyśmy być traktowane, my kobiety, jak ludzie. Zakazuje nam się lub próbuje zakazać zabezpieczenia lub opieki lekarskiej. Kobiety to też ludzie i mamy zagwarantowane prawa - mówiła.

Temat równouprawnienia i praw kobiet był jednym z głównych tematów programu. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego rozpoczął dochodzenie w sprawie seksistowskich uwag wygłoszonych przez europosła Janusza Korwin-Mikkego. Chodzi o bulwersujące opinie na temat kobiet. Europoseł mówił na forum, iż kobiety muszą zarabiać mniej, "bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne". Ta wypowiedź wywołała burzę i falę potępienia zarówno w Europie, jak i w Polsce.

d316d44

Podziel się opinią

Share
d316d44
d316d44
Więcej tematów