Trwa ładowanie...

Kontrowersyjne słowa Francoisa Fillona. Jego szanse na wygranie wyborów coraz mniejsze?

Francois Fillon w jednym z wywiadów dla telewizji France 2 kilkakrotnie podkreślił, że nie jest autystyczny i wszystko dobrze rozumie. Na te słowa zareagowała francuska minister ds. osób niepełnosprawnych i walki z wykluczeniem. Jej zdaniem kandydat w wyborach prezydenckich we Francji pokazał, że gardzi ludźmi żyjącymi z zaburzeniami takimi jak autyzm.

Share
Kontrowersyjne słowa Francoisa Fillona. Jego szanse na wygranie wyborów coraz mniejsze?
Źródło: REUTERS
d379e6c

Przypomnijmy, że ostatnio głośno było o Fillonie. Miał on zatrudniać swoją żonę - płacić jej za pracę, której nie wykonała. Francuski polityk przyznał, że chciał pracować z osobami, którym ufa. Zadeklarował też, że z powodu skandalu nie zrezygnuje z wyścigu o fotel prezydenta.

Teraz serwis independent.co.uk pisze o kolejnej aferze z udziałem francuskiego polityka. Podczas jednego z wywiadów Fillon kilkakrotnie podkreślił, że nie ma zaburzeń autystycznych. - Nie jestem autystyczny. Widzę trudności i jestem świadomy krytyki – zaznaczył. - Nie odcinam się. Nie jestem autystyczny. Chcę przekonać moją polityczną rodzinę – powiedział w dalszej części rozmowy.

Francuska minister Segolene Neuville oskarżyła Fillona, że jego wypowiedzi pokazują ogromną pogardę wobec osób dotkniętych autyzmem. Słowa polityka nazwała „ciężkim błędem”.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się 23 kwietnia. Przed 17 marca każdego kandydata musi formalnie poprzeć przynajmniej 500 wyborców.

d379e6c

Podziel się opinią

Share
d379e6c
d379e6c
Więcej tematów