Trwa ładowanie...
IAR

Kontrowersyjna podróż francuskich parlamentarzystów do Rosji i na Krym

Kontrowersje w Paryżu wzbudza dwudniowa podróż grupy parlamentarzystów francuskich do Rosji i na Krym. Parlamentarzyści będą tam przebywać w czwartek i piątek. Ich wyprawa wywołała niezadowolenie ministra spraw zagranicznych Francji Laurenta Fabiusa.
Share
Thierry Mariani podczas spotkania z przewodniczącym rosyjskiej Dumy Siergiejem Naryszkinem
Thierry Mariani podczas spotkania z przewodniczącym rosyjskiej Dumy Siergiejem NaryszkinemŹródło: AFP, Fot: Kirill Kudryavtsev
d2pre7r

Zdecydowana większość w grupie 10 parlamentarzystów to republikanie z prawicowej opozycji. Należą oni do stowarzyszenia "Dialog francusko-rosyjski". Na jego czele stoi deputowany Thierry Mariani, który uważa, że obecne napięte stosunki Francji z Rosją są ogromnym błędem.

Sam Mariani po spotkaniu z szefem dyplomacji francuskiej podkreślił, że Laurent Fabius jest całkowicie przeciwny podróży. Dla uczestników wyjazdu do Rosji i na Krym takie stanowisko nie było zaskoczeniem.

Mariani dodał, że jako deputowani i senatorzy mają prawo wolnego wyboru i swobodę poruszania się tam, gdzie chcą. Część z parlamentarzystów podkreśla, że chodzi im o dobre stosunki z Rosją, ale niektórzy nie ukrywają tego, że aneksja Krymu przez Moskwę nie jest dla nich problemem.

d2pre7r

Podziel się opinią

Share
d2pre7r
d2pre7r
Więcej tematów