Trwa ładowanie...
nik
+1

Kontrola NIK. MEN żąda od fundacji Elbanowskich zwrotu ponad 27 tys. złotych

Najwyższa Izba Kontroli wskazuje nieprawidłowości w projekcie fundacji Elbanowskich. Po kontroli MEN zażądało m.in. zwrotu ponad 27 tysięcy złotych.

Share
Kontrola NIK. MEN żąda od fundacji Elbanowskich zwrotu ponad 27 tys. złotych
Źródło: PAP
d45wvxt

O sprawie informuje RMF FM. Kontrolerzy NIK sprawdzili wykonanie budżetu MEN za rok 2018. Pod lupę wzięto 21 umów dotyczących projektu "Zmiany w systemie edukacji w Polsce odpowiedzią na oczekiwania społeczne i zmiany gospodarcze". Prowadzona przez Elbanowskich fundacja Rzecznik Praw Rodziców została partnerem społecznym resortu.

Jaki był efekt kontroli? Znaleziono "pięć nieprawidłowo wystawionych umów o dzieło, osiem umów, które były nieprawidłowo opisane, sześć nieprawidłowych wniosków o płatność i trzy przypadki, gdy Fundacja zapłaciła inną kwotę niż ta, która była na umowie" - wylicza radio.

d45wvxt

Dostało się również Ministerstwu Edukacji Narodowej, któremu NIK zarzuca brak odpowiedniego nadzoru nad fundacją w czasie trwania projektu. - Prowadziliśmy monitoring, sprawdziliśmy zastrzeżenia NIK - odpowiada z kolei wiceminister Maciej Kopeć w rozmowie z RMF FM.

Zobacz także: Andruszkiewicz o Szydło. Tajemnicza sugestia

Fundacja Karoliny i Tomasza Elbanowskich dostała m.in. 27 tysięcy złotych od Kancelarii Premiera na przeprowadzenie badań dotyczących zmian w systemie edukacji. Po kontroli NIK resort zażądał zwrotu tych pieniędzy.

Podobne wątpliwości wobec Rzecznika Praw Rodziców mają kontrolerzy kancelarii premiera. Zwracają uwagę na m.in.: nieprawidłowe rozliczenia, czy niskiej jakości prace realizowane w ramach projektu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d45wvxt

Podziel się opinią

Share
d45wvxt
d45wvxt
Więcej tematów