Trwa ładowanie...

Kontrola CBA w poznańskim szpitalu. Były dyrektor usłyszał zarzuty

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. Działania byłego dyrektora miały narazić szpital na szkodę prawie 40 mln zł. W dniu przetargu na rozbudowę placówki miał nie posiadać wszystkich zabezpieczonych środków.
Share
CBA przeprowadziło kontrolę w poznańskim szpitalu
CBA przeprowadziło kontrolę w poznańskim szpitaluŹródło: cba.gov.pl
d45ldah

Kontrola trwała od 28 czerwca do 21 grudnia 2018 r. i dotyczyła stosowania prawa przy zamówieniach publicznych w okresie od 1 stycznia 2017 r. do 31 maja 2018 r. W wyniku inspekcji Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego dyrektora Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM).

Agenci CBA ustalili, że mężczyzna w ramach zarządzania placówką przekraczał swoje uprawnienia oraz nie dopełniał obowiązków. Miał przez to narazić szpital na szkody w wysokości 40 mln zł. Były dyrektor podpisał umowę na przetarg zakładający rozbudowę Ośrodka. Miał jednak zabezpieczoną niecałą połowę wymaganych środków.

d45ldah

Były szef POSUM podpisał również kontrakt na świadczenie usług doradczych przy pozyskiwaniu dotacji z Unii Europejskiej. Te wydatki nie były zapisane w planach finansowych. Według CBA mężczyzna kupił również sprzęt do świadczenia usług medycyny estetycznej, który był nieprzydatny do wykorzystania w działalności ośrodka. Były dyrektor nie realizował również należnych szpitalowi kar umownych.

Zobacz także: Afera z Macierewiczem. Nerwowy komentarz Ryszarda Czarneckiego

Źródło: cba.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45ldah

Podziel się opinią

Share
d45ldah
d45ldah
Więcej tematów