Trwa ładowanie...
dpriwyc

Konkurs o Lechu Kaczyńskim na Podkarpaciu. Uczniowie będą pisać o tym, czy był "wierny do końca"

Podkarpaccy uczniowie uczczą 100-lecie niepodległości Polski konkursem z cennymi nagrodami. Będą musieli wykazać się jednak wiedzą o roli, jaką odegrał w "odbudowie niepodległej Polski" Lech Kaczyński. Nie wszystkim się to spodobało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konkurs w całości dotyczy życia i działalności Lecha Kaczyńskiego
Konkurs w całości dotyczy życia i działalności Lecha Kaczyńskiego (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dpriwyc

"Konkurs dotyczy działalności społecznej i politycznej śp. Lecha Kaczyńskiego - z oczywistych względów tematy konkursowe dotyczą więc tej osoby, a nie historii ruchu związkowego, historii "Solidarności" czy też działalności w czasie PRL Lecha Wałęsy" - napisał na Twitterze przedstawiciel Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

CIS się tłumaczy, bo na Twitterze rozgorzała dyskusja, czy sformułowanie tematu konkursu dla uczniów z Podkarpacia nie jest "zmienianiem historii". "Wygumkowali Pana" - uznał jeden z użytkowników portalu, zwracając się do Lecha Wałęsy.

"Działalność społeczna i polityczna oraz rola prezydenta Lecha Kaczyńskiego w odbudowie niepodległej Polski" - to temat jednego z dwóch konkursów. Przystąpić do niego mogą uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

dpriwyc

Zobacz także: Święto flagi, czyli o szacunku do barw narodowych

Jego cel? Nie tylko zainteresowanie młodych "najnowszą historią Polski", lecz także "przybliżenie roli 'Solidarności' i Lecha Kaczyńskiego w obaleniu systemu komunistycznego". Dlatego wśród "tematów szczegółowych" zaproponowano np. "Prezydent Lech Kaczyński jako lider Państw Europy Środkowej i Wschodniej".

dpriwyc

Albo "NSZZ 'Solidarność', Lech Kaczyński, św. Jan Paweł II – wspólna rola w odbudowie Polski po 1989 r.". Konkurs odbywa się pod patronatem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Organizują go radni PiS.

Główna nagroda to wyjazd do Brukseli. Wśród fundatorów są m.in. Kancelaria Prezydenta RP , Kancelaria Sejmu RP, PiS, cztery ministerstwa oraz "Gazeta Polska".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpriwyc

Podziel się opinią

Share
dpriwyc
dpriwyc
Więcej tematów