Trwa ładowanie...

Konin. 35-latek pomógł nastolatce przerwać ciążę. Zapadł wyrok

Konin. Zapadł wyrok w sprawie 35-latka, który pomógł swojej 19-letniej partnerce przerwać ciążę. Mężczyzna przekazał jej 440 złotych na zakup tabletek poronnych.

Share
Konin. Zapadł wyrok ws. przerwania ciąży 19-latki (zdjęcie ilustracyjne)
Konin. Zapadł wyrok ws. przerwania ciąży 19-latki (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: East News, Fot: PIOTR KAMIONKA
d3303b3

Sąd Okręgowy w Koninie zajmował się sprawą 35-letniego Roberta L. oraz jego partnerki Maryny W. 19-latka miała problem z tym, że jest w ciąży. Doszła do wniosku, że nie jest gotowa na to, aby zostać matką. W listopadzie 2019 roku podjęła decyzję o przerwaniu ciąży - przekazał serwis gazeta.pl.

Konin. 19-latka przerwała ciążę, pomógł jej 35-letni partner

Martyna W. i Robert K. zamówili w sieci leki aborcyjne. Zapłacił za to mężczyzna. 19-latka przyjęła 4 tabletki poronne, po czy z bólem brzucha trafiła do szpitala. W wyniku zażycia tych substancji ciąża została przerwana. Sprawa trafiła do sądu.

d3303b3

35-letni partner nastolatki usłyszał zarzuty związane z art. 152 Kodeksu Karnego - "kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania" podlega karze do trzech lat więzienia.

35-latek został uznany za winnego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sąd Okręgowy w Koninie skazał go na sześć miesięcy więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

- Oskarżony jest 16 lat starszy od Martyny W., miał większe doświadczenie życiowe i wpływ na decyzję. Ponadto był sześciokrotnie karany, a opinia na jego temat, po wywiadzie środowiskowym, jest negatywna. Ze względu na to sąd nie zawiesza mu kary - zacytował słowa sędzie Roberta Kwiecińskiego serwis gazeta.pl.

Zobacz także: Lubelskie. Nielegalnie wywoził śmieci do lasu. Leśnicy zastawili pułapkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3303b3

Podziel się opinią

Share
d3303b3
d3303b3
Więcej tematów