Trwa ładowanie...
df1ns0v
bezrobocie
09-05-2007 07:24

Koniec ery bezrobocia

Coraz mniej Polaków chętnych do zagranicznych wyjazdów na prace sezonowe. Nic dziwnego. Powoli kończy się era wysokiego bezrobocia. Zawdzięczamy to szybkiemu wzrostowi gospodarczemu - pisze "Rzeczpospolita".

df1ns0v
df1ns0v

Szacunki Komisji Europejskiej, według których stopa bezrobocia w Polsce spadnie na koniec tego roku do 11%, są realne- powiedziała wczoraj minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata. W marcu bez pracy pozostawało - według unijnej metodologii - 11,4 proc. aktywnych zawodowo Polaków. Już w przyszłym roku może być to liczba jednocyfrowa - uważa Kalata. Dodała jednocześnie, że według metodologii GUS bezrobocie w Polsce mogło wynieść w kwietniu 13,7%, wobec 14,4% w marcu i 17,2% przed rokiem.

Lepsza sytuacja na rynku pracy w Polsce sprawia, że zagranicznym przedsiębiorcom coraz trudniej ściągnąć do siebie polskich pracowników. Dotyczy to zarówno tych sezonowych, jak i wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Bezrobocie przestaje być w Polsce palącym problemem- mówi ekonomista PKPP Lewiatan Maciej Krzak.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

df1ns0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1ns0v
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj