Trwa ładowanie...
dbyxz28

"Kongres SLD powinien zakończyć kryzys polskiej lewicy"

Goście Salonu Politycznego Trójki rozmawiali na temat sytuacji w Sojuszu Lewicy Demokratycznej przed kongresem partii. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński z Klubu Lewicy, uważa, że Kongres SLD powinien zakończyć kryzys polskiej lewicy. Zdaniem Szmajdzińskiego szefem Sojuszu powinien pozostać Wojciech Olejniczak. Według niego zmiana w gronie rówieśników, jakimi są Napieralski i Olejniczak nie wniesie nowej jakości w kierowaniu partią. Uważa taki ruch za niepotrzebny.

Share
dbyxz28

Janusz Piechociński, wiceprezes PSL zwrócił uwagę, że SLD w obecnym parlamencie jest nie tylko opozycją, ale również partnerem dla koalicjantów. Polityk PSL widzi szansę na współpracę głównie głównie przy okazji ustaw związanych z przygotowaniami do Euro 2012.

Według Adam Bielana z PiS, w Polsce istnieje miejsce dla lewicy, ale wiarygodnej. Zdaniem wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, wizerunkowi SLD nie służy walka personalna w kierownictwie partii.

Podczas kongresu SLD delegaci wybiorą nowe kierownictwo partii. O fotel prezesa rywalizują Grzegorz Napieralski oraz Wojciech Olejniczak. Startu w wyborach nie wyklucza również

dbyxz28

Podziel się opinią

Share
dbyxz28
dbyxz28
Więcej tematów