Trwa ładowanie...
d2nz41z

Konflikt wokół Polinu. Dariusz Stola jest gotów złożyć rezygnację

Prof. Dariusz Stola od ponad 8 miesięcy czeka na powołanie na funkcję dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Minister kultury nie chce jednak tego zrobić. Dotychczasowy szef placówki chce zrezygnować z "realizacji przysługujących mu praw".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Dariusz Stola wydał oświadczenie ws. Polinu
Prof. Dariusz Stola wydał oświadczenie ws. Polinu (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2nz41z

"Widząc szkody, które muzeum już poniosło i zagrożenia, które przed nim stoją, pragnę oświadczyć, że dla jego dobra gotów jestem zaakceptować takie warunki, które pozwolą na zażegnanie kryzysu" - poinformował w oświadczeniu Dariusz Stola.

Historyk w ubiegłym roku wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Do tej pory minister kultury Piotr Gliński go nie powołał. "Spór znalazł się w krytycznym momencie" - uznał Stola.

d2nz41z

Zaznaczył, że jest gotów powstrzymać się od "realizacji przysługujących mu praw i zrezygnować, pod warunkiem porozumienia wszystkich założycieli muzeum, niezbędnego do dalszego funkcjonowania instytucji".

Prof. Dariusz Stola został dyrektorem Muzeum Polin 1 marca 2014 r. Po 5 latach komisja konkursowa zdecydowała, że powinien ponownie objąć tę funkcję. Mimo to do tej pory minister kultury Piotr Gliński nie powołał go na stanowisko.

Resort w oświadczeniu poinformował, że jest "gotowy do zawarcia porozumienia z pozostałymi założycielami instytucji ws. powołania dyrektora instytucji". "Dla dobra Muzeum MKiDN powstrzymuje się od komentowania sprawy" - zaznaczono.

d2nz41z

Zobacz też: Prezydent wygwizdany w Pucku. Kosiniak-Kamysz broni Dudy

Źródło: dziennik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nz41z

Podziel się opinią

Share
d2nz41z
d2nz41z
Więcej tematów