Trwa ładowanie...
Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki na godzinę 10 zwołał konferencję prasową w budynku KPRM w Alejach Ujazdowskich. Zaraz po wystąpieniu szef rządu uda się do Budapesztu na rozmowy ws. unijnego budżetu. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!
Share
dz4r7md

Centrum Informacyjne Rządu nie przekazuje tematu konferencji prasowej, jednak prawdopodobnie będzie się ona odnosić do zagranicznego wyjazdu premiera Mateusza Morawieckiego. Szef polskiego rządu o 13:15 ma spotkać się w Budapeszcie na śniadaniu ze swoim węgierskim odpowiednikiem. Następnie Viktor Orban ma przeprowadzić rozmowę "tete-a-tete" z Morawieckim. Przed godziną 16 obaj szefowie rządów zapowiedzieli wspólne oświadczenie dla prasy.

W zeszłym tygodniu Sejm przyjął uchwałę wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE autorstwa posłów PiS, która przewiduje możliwość zawetowania budżetu Wspólnoty jeśli pojawi się zapis o powiązaniu wypłaty środków UE z praworządnością. 236 posłów było za, 209 sprzeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosowania.

dz4r7md

Odmienne zdanie ma izba wyższa parlamentu. Senat przyjął w środę uchwałę wzywającą rząd do "poszanowania interesu narodowego i wycofania się ze sprzecznej z polską racją stanu groźby wetowania budżetu Unii Europejskiej".

"Weto, którego użycie rząd PiS zapowiada, godzi w interesy gospodarcze, polityczne i strategiczne Polski. Grozi opóźnieniem, ograniczeniem lub nawet wstrzymaniem wypłaty setek miliardów złotych ze środków europejskich dla Polski, w tym z Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, które mają pomóc w przezwyciężeniu kryzysu gospodarczego, wywołanego pandemią koronawirusa" - czytamy w tekście uchwały.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dz4r7md

Podziel się opinią

Share
dz4r7md
dz4r7md
Więcej tematów