Trwa ładowanie...
Konferencja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Konferencja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Tydzień temu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Ten werdykt wywołał falę protestów w całej Polsce. Jednym z jego organizatorów jest Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zapraszamy na relację na żywo z konferencji tego ruchu.

Share
d4c5u2q

- Ten atak, jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, który w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego, tak jak dotąd żeśmy go postrzegali - stwierdził. - Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tyko wtedy można tę wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę wygrać - stwierdził we wtorek w specjalnym oświadczeniu wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński, oceniając masowe protesty po orzeczeniu TK w sprawie aborcji.

Dzień później, przemawiając w Sejmie, Kaczyński oskarżył opozycję o organizowanie protestów. - Mamy dziś w Polsce wysoki stan zagrożenia z powodu epidemii. Ten stan wyklucza jakiekolwiek publiczne spotkania powyżej pięciu osób, a z waszego podjudzenia odbywają się setki, tysiące demonstracji - mówił Kaczyński. - Otóż powtarzam, proszę państwa, ja sądzę, że to, co dzieje się na tej sali, pokazuje, jaki jest wasz poziom kultury politycznej i państwowej. Wy w tej chwili w imię małych, brudnych interesów Nowaka narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami - grzmiał z mównicy sejmowej, zapowiadając, że "odpowiedzą za to".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d4c5u2q

Podziel się opinią

Share
d4c5u2q
d4c5u2q
Więcej tematów