Trwa ładowanie...
Konferencja ministra Adama Niedzielskiego. Nowe obostrzenia czy złagodzenie restrykcji? Co nas czeka od 1 lutego? [Na żywo]

Konferencja ministra Adama Niedzielskiego. Nowe obostrzenia czy złagodzenie restrykcji? Co nas czeka od 1 lutego? [Na żywo]

30 stycznia mija termin obowiązywania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Czy zostaną złagodzone? Minister zdrowia Adam Niedzielski i minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przedstawiają informację na temat zasad bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywać od 1 lutego. Zapraszamy na relację na żywo.

Share
d20jhz6

W czwartek rząd ma przedstawić informację na temat zasad bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywały od 1 lutego. Poinformował o tym w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Szef KPRM Michał Dworczyk pytany w czwartek w radiowej Jedynce, czy obecne obostrzenia zostaną poluzowane czy utrzymane, ocenił, że "trzeba patrzeć z ostrożnym optymizmem w przyszłość". Jego zdaniem "trzeba iść w kierunku lekkiego rozluźnienia pewnych obostrzeń, które do tej pory obowiązywały". - Ale musi to być niezwykle ostrożny proces, bo nie możemy zamykać oczu na to, co dzieje się w innych krajach europejskich - dodał.

d20jhz6

Konferencja ministra zdrowia. Nowe obostrzenia czy łagodzenie restrykcji?

Zdaniem szefa KPRM, "sytuacja pandemiczna w Polsce w stosunku do wielu naszych partnerów zagranicznych nie jest zła, ale jednak nie możemy zapominać o tym, co dzieje się w innych krajach Unii Europejskiej".

Zaostrzenia obowiązujących aktualnie obostrzeń gospodarczych i społecznych na razie nie będzie. Ale nie można także spodziewać się znaczącego poluzowania restrykcji. Możliwe jest stopniowe otwieranie handlu. Taki stan rzeczy wyłania się z rozmów z członkami administracji rządowej, które w ostatnich dniach przeprowadziła Wirtualna Polska

Nowe obostrzenia. Otwarte galerie handlowe, zamknięte hotele i restauracje?

Wiele wskazuje na to, że możemy spodziewać się otwarcia sklepów w galeriach handlowych. - Jestem zwolennikiem stopniowego rozmrażania gospodarki w specjalnych reżimach sanitarnych. W moim przekonaniu nie ma uzasadnionych podstaw do tego, by po 31 stycznia utrzymywać zamknięcie sklepów wielkopowierzchniowych. Taka jest moja rekomendacja - powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski wicepremier i minister rozwoju i pracy Jarosław Gowin.

Zamknięte dla turystów mają pozostać hotele. Siłownie, kluby fitness? Tu także - jak twierdzą nasi rozmówcy - sytuacja jest jednoznaczna. I niezmienna. Restauracje, kluby muzyczne? O ich otwarciu można na razie zapomnieć.

d20jhz6

Już wiadomo, że minister zdrowia Adam Niedzielski nie będzie rekomendował dalszego otwierania szkół. Poinformował, że w drugim tygodniu lutego będą powtórzone badania przesiewowe nauczycieli i po ich zakończeniu pojawią się kolejne rekomendacje resortu w sprawie powrotu uczniów do szkół.

Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

d20jhz6

Podziel się opinią

Share
d20jhz6
d20jhz6
Więcej tematów