Trwa ładowanie...

Konferencja Masters&Robots o ważnych trendach technologicznych i odpowiedzialnym przywództwie

- Technologia jako narzędzie jest neutralna i to, jak jest wykorzystywana, zależy od ludzi. Stąd ważne jest, aby była rozwijana i używana z odpowiedzialnością i zrozumieniem jej wpływu na nasze życie i społeczeństwo. W tym roku na Masters&Robots pytamy, co naprawdę się liczy? Jak ocenić i wybrać priorytety? – mówi Jowita Michalska, prezeska Digital University i inicjatorka konferencji Masters&Robots, poświęconej trendom, transformacji cyfrowej i nowym technologiom. 7. edycja tego wydarzenia odbędzie się 18 października w Warszawie i online.

Materiał sponsorowany przez Digital University
 Źródło: materiały partnera
d2q6vqw
d2q6vqw

Tegorocznej edycji Masters&Robots towarzyszy pytanie "Co ma znaczenie?" (ang. What matters) – eksperci z Polski i zagranicy rozmawiać będą o wyzwaniach stojących przed biznesem i współczesnymi przywódcami, o roli lidera i najważniejszych obecnie trendach i technologiach. Pytanie "Co ma znaczenie?" będzie przewijać się przez wszystkie panele i wystąpienia międzynarodowych prelegentów i przedstawicieli biznesu. Wystąpią m.in. Scott Galloway, Monica Parker, Fabienne Goux-Baudiment, Jan Rosenow i Aubrey de Grey. W planie jest też dyskusja o przyszłości Customer Experience, a to za sprawą nowego raportu PZU i Digital University - "Epoka nowych doświadczeń", którego premiera odbędzie się na konferencji.

Porozmawiajmy o odpowiedzialnym przywództwie

Odpowiedzialne przywództwo to podejście, w którym liderzy równie mocny nacisk jak na generowanie zysków kładą na tworzenie wartości dla społeczeństwa i planety. To efekt ewolucji sposobu myślenia o roli przedsiębiorstw i liderów w społeczeństwie, a także akceptacji faktu, że sukces biznesowy i tworzenie pozytywnego wpływu na otoczenie nie wykluczają się nawzajem.

- Przywództwo oparte na wartościach to obecnie kluczowy czynnik budowy zaufania, który jest niezbędny do przyciągania inwestorów, klientów i kontrahentów. Inwestując w startupy, kierujemy się nie tylko zyskiem, ale także tym, jakie wartości reprezentuje firma i jej założyciele. Odpowiedzialne przywództwo jest również źródłem innowacji. Właśnie takie spółki wspieramy w naszym programie. W tym roku, finaliści VII edycji Incredibles zostali zaproszeni na scenę Masters&Robots, aby dawać przykład i inspirować. – podkreśla Sebastian Kulczyk, twórca programu InCredibles, wieloletniego partnera konferencji Masters and Robots.

Nowocześni liderzy wykorzystują potencjał technologii do rozwiązywania skomplikowanych problemów społeczeństwa, takich jak zdrowie publiczne, edukacja czy rozwijanie zrównoważonych organizacji. Ciekawym przykładem jest startup Plan Be Eco, który stworzył narzędzie do raportowania śladu węglowego i pomaga organizacjom realizować cele zrównoważonego rozwoju, czy Rebread zajmujący się ratowaniem niesprzedanego chleba przed staniem się odpadem. Założyciele tych i innych startupów podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na scenie Masters&Robots w panelu InCredbiles.

d2q6vqw

Partnerami 7. edycji Masters&Robots są: InCredibles program Sebastiana Kulczyka – wieloletni partner konferencji, BNP Paribas Bank Polska, PZU, Mastercard, VeloBank, Google Cloud, IKEA, Fanuc, DBR 77 Robotics, e2v, HPE, Intel, Santander Bank Polska i Janssen by Johnson & Johnson.

Masters&Robots to jedna z najistotniejszych konferencji poświęconych transformacji cyfrowej i trendom związanym z nowymi technologiami w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowana przez Digital University od 2017 roku. 7. edycja odbędzie się 18 i 19 października w Warszawie i online. Na pierwszy dzień zaplanowane są wystąpienia i panele dyskusyjne w warszawskim kinie Luna, które będą dostępne również online. Drugi dzień to czas zdobywania praktycznej wiedzy podczas warsztatów MastersClass, a także bezpłatna konferencja online dla młodzieży ostatnich klas szkół średnich i studentów – Masters&Robots Youth.

Materiał sponsorowany przez Digital University
d2q6vqw

WP Wiadomości na:

d2q6vqw
Więcej tematów