Trwa ładowanie...
dn1txp1
dn1txp1

Konferencja Krzysztofa Szczerskiego. Podsumowanie dwóch lat prezydentury Andrzeja Dudy

Szefowa KPRP Halina Szymańska oraz Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski podsumowują dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy. Przedstawiają też plany prezydenta na najbliższe miesiące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dn1txp1

- Prezydent nie zatrzymuje się w tym biegu. Dzisiaj mamy pierwszy dzień trzeciego roku prezydentury, więc to wszystko jest w ciągłej pracy - mówił wcześniej w radiowej Jedynce Szczerski.

dn1txp1

Pytany o krytykę prezydenta ze strony polityków PiS ocenił, że to dowód na właściwe wypełnianie przez niego funkcji. - Jest osobą, która przede wszystkim kieruje się przekonaniem o potrzebach polskiego państwa, dobra wspólnego i potrzebie rozmowy, z każdym - mówił. Dodał, że prezydentowi "nie chodzi o osobistą popularność tylko wypełniania funkcji na jaką Polacy go powołali".

- Jednocześnie nikt w Polsce dzisiaj nie powie, że prezydent nie jest znaczącą figurą polityczną na naszej scenie politycznej. To jest ważne. Dlatego że prezydentura Andrzeja Dudy zrywa z tym przekleństwem żyrandola i to jest prezydentura niezwykle aktywna i znacząca. Powiedziałbym, że wiele inicjatyw, wiele decyzji pana prezydenta zmieniło bieg polityki w Polsce, zmieniło także polską pozycję na arenie międzynarodowej - dodał Szczerski.

dn1txp1

Podziel się opinią

Share

dn1txp1

dn1txp1
Więcej tematów