Trwa ładowanie...
d20akog

Konferencja "Europa wolna od tytoniu" zakończona

Przedstawiciele krajów Europejskiego Regionu Światowej Organizacji Zdrowia przyjęli deklarację o działaniach na rzecz ograniczenia palenia w Europie. We wtorek w Warszawie zakończyła się dwudniowa konferencja na temat "Europa wolna od tytoniu".

d20akog
d20akog

Minister zdrowia Mariusz Łapiński poinformował, że podpisana deklaracja zobowiązuje do współpracy na rzecz ograniczenia palenia oraz upowszechnianie tych działań na całym świecie. Dodał, że deklaracja jest szansą na zmniejszenie liczby osób palących oraz zmniejszenie liczby zgonów wynikających z palenia tytoniu.

Wiceminister zdrowia Aleksander Nauman podkreślił, że w sprawie ograniczenia palenia tytoniu Polska zrobiła już dużo i zanotowała w ciągu 10 lat spadek liczby osób palących o 12%. Dodał, że musimy jeszcze dostosować swoje prawo w tej sprawie do unijnego, między innymi podwyższając podatek akcyzowy na wyroby tytoniowe.

Konferencja w Warszawie miała na celu przygotowanie krajów europejskich do tak zwanej ramowej konwencji światowej, która będzie zobowiązywać do wdrożenia radykalnych uregulowań prawnych na rzecz zwalczania tytoniu.

Światowa Organizacja Zdrowia przeznaczyła na zorganizowanie dwudniowej konferencji około 300 tysięcy dolarów. Wzięli w niej udział przedstawiciele 51 krajów Europy.(iza)

d20akog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20akog
Więcej tematów