Trwa ładowanie...
d1jpb23

Konferencja Episkopatu Polski. Biskup Artur Miziński ponownie sekretarzem generalnym

Trwa pierwszy dzień obrad 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Wałbrzychu. Biskup Artur Miziński w pierwszym głosowaniu wybrany na drugą kadencję Sekretarzem Generalnym KEP. Pełni tę funkcję od 10 czerwca 2014 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Buskup Artur Miziński sekretarzem generalnym KEP (PAP)
d1jpb23

To jednak nie wszystko. Na wniosek wybranego na drugą kadencję Sekretarza Generalnego KEP ks. prał. Jarosław Mrówczyński obecny zastępca Sekretarza Generalnego KEP, został zatwierdzony na urzędzie przez biskupów w pierwszym głosowaniu.

Ochrona dzieci i młodzieży - to główny temat dwudniowych obrad Konferencji Episkopatu Polski. Gościem spotkania będzie abp Charles Scicluna z Watykanu, określany "specjalistą papieża od walki z pedofilią".

Abp Scicluna ma przylecieć do Polski w czwartek wieczorem i zostanie do sobotniego poranka. Cały piątek spędzi na spotkaniach z polskimi biskupami i arcybiskupami. – Będzie uczestniczył w obradach, a później konferencji prasowej, w piątek o 14:00. Ostatni punkt wizyty to spotkanie z delegatami diecezjalnymi do spraw ochrony dzieci i młodzieży przed pedofilią – wymienia w rozmowie z Wirtualną Polską przedstawicielka biura prasowego Konferencji Episkopatu.

d1jpb23

Zobacz także: Taśmy Falenty. Miller zdradza, co może być na taśmie z Kwaśniewskim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jpb23

Podziel się opinią

Share

d1jpb23

d1jpb23
Więcej tematów