Trwa ładowanie...

Konferencja Episkopatu Polski. Biskup Artur Miziński ponownie sekretarzem generalnym

Trwa pierwszy dzień obrad 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Wałbrzychu. Biskup Artur Miziński w pierwszym głosowaniu wybrany na drugą kadencję Sekretarzem Generalnym KEP. Pełni tę funkcję od 10 czerwca 2014 roku.

Share
Konferencja Episkopatu Polski. Biskup Artur Miziński ponownie sekretarzem generalnym
Źródło: PAP
d18bfej

To jednak nie wszystko. Na wniosek wybranego na drugą kadencję Sekretarza Generalnego KEP ks. prał. Jarosław Mrówczyński obecny zastępca Sekretarza Generalnego KEP, został zatwierdzony na urzędzie przez biskupów w pierwszym głosowaniu.

Ochrona dzieci i młodzieży - to główny temat dwudniowych obrad Konferencji Episkopatu Polski. Gościem spotkania będzie abp Charles Scicluna z Watykanu, określany "specjalistą papieża od walki z pedofilią".

d18bfej

Abp Scicluna ma przylecieć do Polski w czwartek wieczorem i zostanie do sobotniego poranka. Cały piątek spędzi na spotkaniach z polskimi biskupami i arcybiskupami. – Będzie uczestniczył w obradach, a później konferencji prasowej, w piątek o 14:00. Ostatni punkt wizyty to spotkanie z delegatami diecezjalnymi do spraw ochrony dzieci i młodzieży przed pedofilią – wymienia w rozmowie z Wirtualną Polską przedstawicielka biura prasowego Konferencji Episkopatu.

Zobacz także: Taśmy Falenty. Miller zdradza, co może być na taśmie z Kwaśniewskim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18bfej

Podziel się opinią

Share
d18bfej
d18bfej
Więcej tematów