Trwa ładowanie...

Koncert Konikiewicz Trio w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Muzycy zagrali tradycyjne melodie polskie i chińskie w jazzowym opracowaniu. Oprócz tego zaprezentowanych zostało kilka własnych kompozycji Wojtka Konikiewicza, między innymi „Mosquito”, w którym instrumenty znakomicie imitują dźwięki wydawane przez owady. Był to muzyczny i aranżacyjny majstersztyk!
Share
Koncert Konikiewicz Trio w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
d4acl0a

Konikiewicz Trio to zespół prowadzony przez pianistę, kompozytora, teoretyka i producenta Wojciecha Konikiewicza - mającego w dorobku zarówno jazz, muzykę elektroniczną, filmową, współczesną czy rockową jak też szereg projektów typu crossover. Artysta od lat interesuje się muzyką etniczną, szczególnie polską, w jej źródłowych odmianach. Na scenie towarzyszyli mu Artur Lipiński na perkusji oraz Maciej Matysiak na kontrabsie. Maciej Lipiński jest muzykiem z ogromnym, ponad 20-letnim muzycznym doświadczeniem,który na arenie międzynarodowej pracował z tekimi artystami jak Belinda Carlise czy Rick Astley. Natomiast Maciej Matysiak to utalentowany basista młodego pokolenia, znany m.in.z wystepów w Tribute to Miles Orchestra.

Po godzinnym magicznym koncercie, który udowodnił, że muzyka grana przez Konikiewicz Trio jest absolutnie uniwersalna, ponadczasowa i zostanie podobnie odebrana w każdym zakątku świata, muzycy wśród gromkich braw zeszli ze sceny. Wywołani przez niemilknące oklaski i Dyrektora Festiwalu- Wojciecha Majewskiego, zagrali jeszcze jeden utwór na bis.

Muzyka Konkiewicz Trio daje ukojenie, ale jednoczesnie bawi, pozwala choć na chwile zatrzymać się i uspokoić w naszym pedzącym świecie.

To był niezapomniany wieczór, pełen muzycznych wzruszeń. Już w październiku Trio Konikiewicza zaprezentuje się chińskiej publicznosci, podczas festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach, gdzie zagrają obaok takich gwiazd, jak DagaDana, Kwadrofonik czy Mateusz Bortowiak.

Więcej o Festiwalu na stronie: http://www.kregisztuki.com/

d4acl0a

Podziel się opinią

Share
d4acl0a
d4acl0a
Więcej tematów