Komunikacja to istnienie
W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie otwarto wystawę "Communico ergo sum", której tematem jest szeroko pojęta komunikacja. Interaktywny projekt przyjechał do Polski z Citta della Scienza w Neapolu – najnowocześniejszego ośrodka wystawowego Włoch.
15.11.2006 | aktual.: 15.11.2006 18:47
Zobacz galerię:
Komunikuję się więc jestem
Czy wiesz co to znaczy komunikować się? Czy znasz najnowsze osiągnięcia w dziedzinie komunikacji? Czy potrafisz odczytać niewerbalne komunikaty wysyłane za pomocą mimiki i gestów? Czy zastanawiałeś się jak będzie wyglądało nasze porozumiewanie się w przyszłości? Na te i inne pytanie odpowiada wystawa "Communico ergo sum – komunikacja, akcja, interakcja".
Zamierzeniem twórców wystawy jest nauka poprzez eksperyment i zabawę. Na II, VI i XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki zaprezentowano ekspozycję, której większość obiektów jest interaktywna, dając szansę nie tylko oglądania, ale również odczuwania i aktywnego udziału w zaproponowanych eksperymentach. Zwiedzający wystawę dowiedzą się jak działa kod ASCII, jak komunikują się zwierzęta, jaką drogę przebywa sygnał telefoniczny, jak wydać polecenie komputerowi przy pomocy ruchów głowy, poznają historię powstania telegrafu, telefonu, radia i telewizji. Ponadto każdy będzie mógł zapoznać się z wyglądem i działaniem profesjonalnego studia telewizyjnego i radiowego.
Organizatorem wystawy są: Telekomunikacja Polska, PKO Bank Polski, Agencja Kontakt – Grzegorz Furgo, Zarząd Pałacu Kultury i Nauki Sp. z o.o. oraz Citta della Scienza. Patronat medialny nad imprezą objął portal Wirtualna Polska. Wystawę można zwiedzać od 16 listopada 2006 do 15 września 2007 roku.
Konrad Żelazowski, Wirtualna Polska