Trwa ładowanie...

Kompromitująca wpadka pracownika konsulatu. Kpił z adresata i pomylił adresy

• Pracownik konsulatu RP w Mumbaju przez pomyłkę wysłał e-maila nie tam, gdzie powinien

• W e-mailu użył obraźliwego określenia wobec pracowników Centrum Praw Kobiet

• Konsul zdyscyplinował pracownika - zapewnił rzecznik MSZ

Share
Kompromitująca wpadka pracownika konsulatu. Kpił z adresata i pomylił adresyŹródło: Fotolia
d2yar8p

Centrum Praw Kobiet (oddział w Łodzi) zamieściło na swoim profilu na Facebooku korespondencję e-mailową z konsulatem RP w Mumbaju. Jego pracownik próbę interwencji Centrum w sprawie pewnej obywatelki Indii nazwał "myśleniem vaginalnym".

Obywatelka Indii - jak informuje Radio ZET - miała poprowadzić w Polsce warsztaty dla kobiet. Odmówiono jej wydania wizy, dlatego Centrum Praw Kobiet zwróciło się do konsulatu RP w Mumbaju o ponowne przeanalizowanie sprawy. Prośbę w tej sprawie przesłało e-mailem.

Urzędnik, który w imieniu konsula odebrał korespondencję, postanowił przekazać sprawę innemu pracownikowi konsulatu. E-mail od Centrum Praw Kobiet opatrzył przy tym komentarzem: "Panie Januszu, kolejna urażona, myśląca vaginalnie. To chyba wymaga Pana odpowiedzi".

d2yar8p

Zapewne nikt by się nie dowiedział o tym dopisku, gdyby nie fakt, że urzędnik się pomylił. Zamiast przesłać korespondencję dalej, do kolejnego adresata, wysłał ją jako odpowiedź do Centrum Praw Kobiet.

"Podjęłyśmy się drobnej interwencji w sprawie obywatelki Indii, której bez rzetelnego uzasadnienia odmówiono wydania wizy na przyjazd do Polski. Pozostaje tylko pytanie, co jest gorsze - mizoginistyczny komentarz urzędnika czy nieumiejętność wysłania maila do właściwego odbiorcy..." - skomentowało na swoim profilu na Facebooku incydent Centrum Praw Kobiet.

- Konsul zdyscyplinował pracownika. Zwrócił mu uwagę na wysoce niestosowne zachowanie - powiedział Radiu ZET Rafał Sobczak z MSZ. - Wyrażamy ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją i nieprofesjonalnym zachowaniem pracownika.

Obywatelka Indii po odwołaniu dostała wizę.

d2yar8p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yar8p
d2yar8p
Więcej tematów