Trwa ładowanie...
d5m3c48
IAR

Komitet polityczny PiS: kandydatem na premiera jest Beata Szydło

Komitet polityczny PiS zdecydował, że kandydatem na premiera jest Beata Szydło - poinformowała dziennikarzy rzeczniczka partii Elżbieta Witek. Komitet poprzedziło spotkanie Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d5m3c48

- Chciałabym przekazać jeden komunikat, w związku z różnymi spekulacjami: otóż komitet polityczny zdecydował, że kandydatem na premiera jest pani Beata Szydło - powiedziała dziennikarzom Witek po zakończeniu posiedzenia komitetu.

Jak mówiła, w mediach pojawiają się różne nazwiska. - Chciałabym przerwać te spekulacje, w związku z tym ten komunikat - dodała.

We wtorek wieczorem na portalu wpolityce.pl pojawiła się informacja, że kandydatem PiS na premiera jest także prof. Piotr Gliński.

d5m3c48

Inny politycy PiS, w tym Szydło, po zakończeniu komitetu nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Obrady trwały prawie dwie godziny.

Według informacji PAP z kierownictwa partii tuż przed posiedzeniem komitetu odbyło się ponadgodzinne spotkanie "w cztery oczy" prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Szydło. - To ono zdecydowało o ostatecznej nominacji Szydło - powiedział jeden z czołowych polityków partii.

Wczesnym popołudniem w warszawskiej siedzibie partii odbyło się spotkanie ścisłego kierownictwa PiS, które dotyczyło wyników wyborów i scenariuszy powyborczych. Jak relacjonowali PAP politycy PiS, Szydło wyszła z tego spotkania bardzo zdenerwowana.

W spotkaniu udział wzięli: prezes Kaczyński, wiceprezesi partii Szydło, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz szef sztabu PiS Stanisław Karczewski.

d5m3c48

PiS zdobył w nowym Sejmie 235 mandatów spośród 460.

Politycy PiS w rozmowach z dziennikarzami w niedzielę, a także w poniedziałek podkreślali, że decyzje o składzie rządu będą zapadać po ogłoszeniu rezultatów głosowania w wyborach parlamentarnych. W partii - jak wynika z rozmów PAP z politykami PiS - trwa dyskusja nad składem przyszłego rządu, m.in. na temat tego, kto mógłby być szefem MSZ, ministrem sprawiedliwości, a także szefem mającego powstać ministerstwa gospodarki i rozwoju.

d5m3c48

Podziel się opinią

Share
d5m3c48
d5m3c48
Więcej tematów