Trwa ładowanie...
d2hv8w9

Komisje sejmowe za przywróceniem Funduszu Alimentacyjnego

Sejmowe komisje: Finansów Publicznych,
Polityki Społecznej, Rodziny i Praw Kobiet oraz Samorządu
Terytorialnego opowiedziały się w piątek za przywróceniem Funduszu
Alimentacyjnego.

d2hv8w9
d2hv8w9

Jak powiedział na porannym briefingu sekretarz klub PiS Arkadiusz Czartoryski, na ten projekt czeka ponad pół miliona Polaków.

Przedstawicielka inicjatywy, która zgłosiła obywatelski projekt przywrócenia Funduszu Alimentacyjnego zaznaczyła z kolei, że od czterech lat, od kiedy zlikwidowano Fundusz "mają przykrą lekcję życia".

Fundusz Alimentacyjny, z którego korzystało około 530 tys. osób został zlikwidowany 1 maja 2004 roku, wraz z wejściem w życie ustawy o świadczeniach rodzinnych. Wywołało to wiele protestów kobiet i doprowadziło do skierowania jeszcze w 2004 roku do Sejmu obywatelskiego projektu ustawy, przywracającej Fundusz Alimentacyjny.

Zgodnie z obecną propozycją poselską świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego byłyby wypłacane przez gminę. Pieniądze na ten cel gmina będzie otrzymywać z budżetu państwa za pośrednictwem wojewody.

Projekt zmierza także do wzmocnienia ściągalności alimentów i zastąpienia egzekucji komorniczej egzekucją administracyjną, prowadzoną przez naczelnika urzędu skarbowego. W ocenie rządu wprowadzenie egzekucji administracyjnej w miejsce komorniczej można rozważyć jedynie w przypadku dochodzenia należności, wypłaconych z Funduszu Alimentacyjnego.

d2hv8w9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hv8w9
Więcej tematów