Trwa ładowanie...
komisja wenecka

Komisja Wenecka w Polsce. Adam Bodnar: przedstawiłem krytyczną opinię

Komisja Wenecka ma wydać w trybie pilnym opinię na temat nowelizacji ustaw sądowych. Swoją krytyczną ocenę przedstawił już delegatom Adam Bodnar.

Share
Komisja Wenecka w Polsce. Adam Bodnar: przedstawiłem krytyczną opinię
Źródło: Forum
d1rgsy1

"Przedstawiłem dziś delegacji Komisji Weneckiej swą krytyczną opinię o ustawie 'sądowej'. Powinna być ona odrzucona przez Senat, bo zagraża niezależności sądownictwa, a w konsekwencji systemowi ochrony praw obywatelskich" - napisał na Twitterze Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Już wcześniej Bodnar wypowiadał się na temat projektu PiS dotyczącego zmian w sądownictwie. Jego zdaniem nie powinien zostać uchwalony przez Sejm.

O opinię do Komisji Weneckiej, po uprzedniej wiceszefowej Komisji Europejskiej Viery Jourovej, wystąpił marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

d1rgsy1

Na stronie Komisji Weneckiej przeczytać można, że "w rzadkich sytuacjach, w przypadku pilnych próśb, pilne opinie są przyjmowane poza czterema sesjami plenarnymi" w roku. Później takie pilne opinie są oficjalnie popierane na najbliższej sesji plenarnej Komisji Weneckiej - ta zaplanowana jest na 20-21 marca.

Komisja Wenecka zostanie w Polsce do piątku. Jak powiedział marszałek Grodzki, "członkowie delegacji spotkają się z senatorami PiS, ale też w planach jest również spotkanie z posłami w Sejmie, z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, innymi ekspertami i może przedstawicielami Ministerstwa Sprawiedliwości".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czy Duda powinien lecieć do Jerozolimy? Jego konkurent: odpowiedź jest prosta

d1rgsy1

Podziel się opinią

Share
d1rgsy1
d1rgsy1
Więcej tematów