Trwa ładowanie...
d3txhdd
IAR

Komisja Wenecka przyjęła z poprawkami opinię nt. ustawy o policji. Zajmie się też sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce

• Komisja Wenecka przyjęła z poprawkami opinię nt. ustawy o policji. Ustawa o policji zmienia m.in. zasady inwigilacji
• TVN24: opinia w kilku punktach jest krytyczna dla Polski
• Sytuacja wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz nowelizacja ustawy o policji to dwa tematy dzisiejszej sesji plenarnej Komisji Weneckiej
• Są na niej obecni delegaci polskiego rządu z podsekretarzem stanu w MSZ Aleksandrem Stępkowskim
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komisja Wenecka
Komisja Wenecka (PAP)
d3txhdd

Wiceszef MSZ Aleksander Stępkowski, który jest szefem polskiej delegacji w Wenecji ocenił, że projekt opinii Komisji był bardziej "powściągliwy" od jej opinii w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Treść opinii o ustawie o policji nie jest jeszcze znana. Nieoficjalnie wiadomo, że dokument liczy ok. 30 stron i w dużej części dotyczy artykułów 19 i 20 ustawy, czyli o dostępie do danych. Jak informuje reporter TVN24, w kilku punktach opinia jest krytyczna dla Polski.

Na początku obrad Komisja Wenecka zdecydowała, że honorowym przewodniczącym będzie była premier Hannę Suchocką, która była jej członkiem i wiceprzewodniczącą do kwietnia tego roku.

d3txhdd

Komisja zajmuje się dziś dwoma tematami dotyczącymi Polski: pierwszy to ocena sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego po marcowej opinii na ten temat komisji, zalecającej rozwiązanie konfliktu od opublikowania orzeczenia samego trybunału w tej sprawie. Drugi zaś to dyskusja nad projektem opinii na temat nowelizacji ustawy o policji i jej ostateczne przyjęcie.

Według przewodniczącego Komisji Weneckiej Gianniego Buquicchio, w tym momencie ustawa jest lepsza od poprzedniej, ale są punkty, które należałoby jeszcze poprawić.

d3txhdd

Podziel się opinią

Share
d3txhdd
d3txhdd