Trwa ładowanie...
d3oafu7

Komisja nadzwyczajna rozpoczęła prace nad zmianami w Kodeksie wyborczym

Późnym wieczorem sejmowa komisja nadzwyczajna rozpoczęła prace nad propozycjami zmian w Kodeksie wyborczym autorstwa PiS. Opozycja chciała obrad do piątku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozpoczęły się prace nad zmianą ordynacji wyborczej
Rozpoczęły się prace nad zmianą ordynacji wyborczej (WP.PL)
d3oafu7

PiS chce wprowadzić dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Planuje też likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW-ów) w wyborach do rad gmin. Projekt zakłada również zmniejszenie liczbę mandatów w okręgach wyborczych do rad powiatów i sejmików województw.

Politycy obozu rządzącego planują również reformę Państwowej Komisji Wyborczej. Planowane są też zmiany w przepisach o samorządzie gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Komisja przyjęła większość zmian dot. funkcjonowania samorządów, chodzi m.in. o obowiązek transmisji i utrwalania obrad rad gminy i powiatu.

Poznaj opinię ekspertów na temat zmian w ordynacji wyborczej >>>

d3oafu7

Poseł Nowoczesnej Marek Sowa wnioskował o przynajmniej godzinną przerwę, by mieć czas na wydrukowanie swoich poprawek do projektu. Komisja odrzuciła jego wniosek.

- Nie chcecie państwo w piątek kamer, żebyśmy byli obiektem zainteresowania opinii publicznej. Boicie się opinii publicznej? - mówił Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej do posłów Prawa i Sprawiedliwości. - Teraz widać państwa podejście do pracy, państwo w imię tego, żebyśmy nie siedzieli po nocy zużyliście prawie pół godziny na wnioski formalne - ripostował Marcin Horała.

d3oafu7

Podziel się opinią

Share

d3oafu7

d3oafu7
Więcej tematów