Trwa ładowanie...

Komisja Europejska: rozmowy Petro Poroszenki z Władimirem Putinem krokiem w dobrą stronę

Komisja Europejska zadowolona z rozmowy prezydentów Ukrainy i Rosji. Petro Poroszenko poinformował podczas niej Władimira Putina o planie uregulowania sytuacji na południu i wchodzie Ukrainy, gdzie armia prowadzi akcję przeciwko prorosyjskim separatystom.

Share
Komisja Europejska: rozmowy Petro Poroszenki z Władimirem Putinem krokiem w dobrą stronę
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d1utv7z

Szef Komisji Jose Barroso powiedział w Gruzji, że rozmawiał telefonicznie na ten temat z ukraińskim prezydentem. - Cieszę się z jego inicjatywy pokojowej, oraz bezpośrednich rozmów z Rosją. To, że teraz prezydent Poroszenko i prezydent Putin rozmawiają ze sobą bezpośrednio, jest pozytywnym krokiem naprzód - powiedział przewodniczący Komisji.

Podczas rozmowy telefonicznej z Jose Barroso ukraiński prezydent mówił też o poważnych obawach w związku z działaniami zbrojnymi na wschodzie Ukrainy.

Władze w Kijowie informują o poważnym incydencie. Według nich rosyjskie czołgi przekroczyły granicę Ukrainy. W związku z trwającym konfliktem szef Komisji Europejskiej ponowił apel do Rosji, by zaprzestała działań militarnych na wschodzie Ukrainy, by wycofała się z decyzji zezwalającej na użycie siły w tym kraju, oraz by zaangażowała się w dialog.

d1utv7z

Podziel się opinią

Share
d1utv7z
d1utv7z
Więcej tematów