Trwa ładowanie...
d26ujv2

Komisja Episkopatu wypowiedziała się ws. edukacji seksualnej

"Powielane informacje, medialne doniesienia i sugestie polityków, jakoby w polskich szkołach nie była podejmowana tematyka związana z płciowością, są nieprawdziwe" - czytamy w stanowisku Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bp Marek Mendyk przedstawił stanowisko Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski związane z debatą o edukacji seksualnej
Bp Marek Mendyk przedstawił stanowisko Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski związane z debatą o edukacji seksualnej (East News, Fot: PIOTR KOWALCZYK)
d26ujv2

Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski w kontekście dyskusji o edukacji seksualnej przypomina, że "w Polsce już w 1998 r. został wypracowany i od lat funkcjonuje program wychowania seksualnego”.

Chodzi o "Wychowanie do życia w rodzinie". "Program zajęć został opracowany przez znanych naukowców i zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zajęcia te, seksualność człowieka ujmują integralnie, nie tylko w aspekcie biologicznym, ale również psychicznym, społecznym, duchowym i etycznym" - podkreślono w stanowisku.

d26ujv2

I dodano, że ich ważnym celem jest "przygotowanie młodego pokolenia do odpowiedzialnego rodzicielstwa i szacunku dla ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci". Rodzice mogą odmówić posyłania dzieci na te lekcje.

Bp Marek Mendyk w imieniu Komisji zauważył, że obecnie "Wychowanie do życia w rodzinie" jest deprecjonowane i ośmieszane, a celem tych działań jest "zawłaszczenie młodego pokolenia m.in. poprzez pozbawienie młodych ludzi integralnej wizji człowieka, jego seksualności, miłości, małżeństwa i rodziny".

Zobacz też: Stanisław Karczewski będzie musiał pożegnać się z funkcją? "Nigdy nie zostanie marszałkiem Senatu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26ujv2

Podziel się opinią

Share
d26ujv2
d26ujv2
Więcej tematów