Trwa ładowanie...
Komendant Główny Policji Marek Działoszyński złożył rezygnację

Komendant Główny Policji Marek Działoszyński złożył rezygnację

Generalny inspektor Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji, złożył raport odejścia ze służby. Minister Teresa Piotrowska przyjęła rezygnację i wystąpiła do premier o powołanie na to stanowisko Krzysztofa Gajewskiego, dotychczasowego zastępcę Działoszyńskiego.

Share
dbfbmp9

Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska przyjęła rezygnację Komendanta Głównego Policji generalnego insp. Marka Działoszyńskiego; nowym szefem policji ma zostać dotychczasowy pierwszy zastępca komendanta głównego nadinsp. Krzysztof Gajewski - poinformowało MSW.

W piątek MSW poinformowało, że komendant główny policji Marek Działoszyński zwrócił się do kierownictwa MSW z prośbą o możliwość złożenia raportu odejścia ze służby. W poniedziałek dotychczasowy szef policji spotkał się w tej sprawie z minister Piotrowską.

dbfbmp9

- Pani minister przyjęła rezygnację komendanta. Wystąpiła do pani premier o odwołanie komendanta Działoszyńskiego i powołanie na to stanowisko jego pierwszego zastępcy Krzysztofa Gajewskiego - powiedziała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak. Jak wyjaśniła, wybór Gajewskiego wynika m.in. z tego, że jest w komendzie głównej od dłuższego czasu, zna komendę główną i zna zadania przed nią stojące.

- Jest to naturalne przejście. Nadinsp. Gajewski jest wicekomendantem głównym od 16 stycznia 2012 r. Zna zadania KGP, jest w nie wdrożony, brał udział w ich realizacji - powiedziała Woźniak. O planowanej rezygnacji Działoszyńskiego mówiło się od pewnego czasu; w piątek MSW poinformowało, że Działoszyński umotywował swoją decyzję "ważnymi względami osobistymi".

Kariera generalnego inspektora Marka Działoszyńskiego

57-letni Gajewski pochodzi z Chełmna. Ukończył studia na kierunku politologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył też m.in. kurs prawa w Szkole Inspektorów Policji we Francji oraz szkolenie dot. zwalczania przestępczości organizowane przez francuskie MSW.

Służbę w policji pełni od 1983 roku. Był m.in. naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Gdańsk-Południe, zastępcą komendanta rejonowego w Komendzie Rejonowej Policji Gdańsk-Południe oraz komendantem miejskim policji w Gdańsku, a następnie komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy i komendant wojewódzki policji w Gdańsku. Jako zastępca komendanta głównego policji odpowiadał za pion prewencji. To Gajewski też nadzorował m.in. przygotowania i zabezpieczenie EURO 2012.

dbfbmp9

Podziel się opinią

Share
dbfbmp9
dbfbmp9
Więcej tematów