Trwa ładowanie...
d9krl0p

Kolumbia przejmuje majątek po Pablo Escobarze. 25 lat po śmierci zarekwirowano samochody

Sąd nakazał przejęcie majątku wartego 2,17 mln dol., który należał do wdowy po baronie narkotykowym i jego najbliższym współpracowniku. Decyzję uzasadniono tym, że cały majątek pochodził z zysków z handlu narkotykami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wdowa po Pablo Escobarze straciła lokale w Medellin
Wdowa po Pablo Escobarze straciła lokale w Medellin (Wikimedia Commons CC0, Fot: Pixabay)
d9krl0p

Chodzi o łącznie 16 domów, apartamentów oraz samochodów. Wśród zarekwirowanego majątku znajdują się dwa magazyny i dom położony w luksusowej dzielnicy Medellin. Oficjalnie należały one do matki i siostry Jhona Jairo Velasqueza Vasqueza, czyli Popeye.

Jak podaje agencja prasowe EFE, Kolumbia przejęła należącą do siostry współpracownika Pablo Escobara przechowalnię wina w Medellin oraz dom mający 868 m kw., który należał do jej byłego męża.

Wdowa po Escobarze straciła też dwa ekskluzywne lokale użytkowe w Medellin.

d9krl0p

Zobacz także: Głośne zatrzymanie Frasyniuka. "Dzikość państwa PiS się pokazała"

W latach 80. XX w. Pablo Escobar był uważany za jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Majątku dorobił się na produkcji i przemycie kokainy do USA i innych krajów. Swoją fortunę zawdzięczał dzięki brutalności – zamordował lub zlecił zabójstwa kilku tysięcy ludzi.

Pablo Escobar został zabity podczas próby aresztowania w 1993 r. w Medellin. Z kolei najbliższy współpracownik, Popeye został skazany na 30 lat więzienia, z którego wyszedł w 2014 r. po odbyciu części kary. Wdowa po Escobarze i jego dzieci mieszkają poza Kolumbią.

d9krl0p

Podziel się opinią

Share

d9krl0p

d9krl0p
Więcej tematów