Trwa ładowanie...
dlwl6mg
dlwl6mg

Kolumbia: ofensywa przeciwko rebeliantom z FARC

Mimo negocjacji pokojowych, kolumbijska armia prowadzi ofensywę przeciwko Rewolucyjnym Siłom Zbrojnym Kolumbii (FARC). Jak poinformowały w środę władze w Bogocie, podczas ataku lotniczego na bazę FARC w pobliżu miejscowości Vista Hermosa zginęło co najmniej pięciu rebeliantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dlwl6mg

W pobliżu granicy z Wenezuelę żołnierze schwytali 11 członków innego ugrupowania partyzanckiego, Armii Wyzwolenia Narodowego (ELN). Od początku roku wojsko zabiło 33 rebeliantów i zatrzymało ponad 100. - Jesteśmy w ofensywie - powiedział dziennikowi "El Tiempo" dowódca kolumbijskiej armii, generał Leonardo Barrero.

Kolumbijska arami atakuje rebeliantów, mimo trwających negocjacji z FARC.

Rokowania pokojowe między rządem Kolumbii a FARC toczą się od końca 2012 roku w stolicy Kuby, Hawanie. To czwarta próba zakończenia trwającego od blisko pół wieku konfliktu, który kosztował już życie około 200 tys. ludzi.

FARC to najstarsza i największa kolumbijska grupa partyzancka, która powstała w 1964 roku. Na początku była zbrojnym skrzydłem Kolumbijskiej Partii Komunistycznej. Rebelianci utrzymują się m.in. z porwań dla okupu i handlu narkotykami. Według władz w Bogocie, FARC liczy obecnie mniej niż 8 tys. bojowników, w porównaniu z 20 tysiącami w czasach świetności w latach 90.

dlwl6mg

Podziel się opinią

Share
dlwl6mg
dlwl6mg
Więcej tematów