Trwa ładowanie...
d2o9swy

Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta pośliznął się i spadł z dużej wysokości

• Śmiertelny wypadek w Tatrach • Turysta pośliznął się i zjechał poniżej Buli pod Rysami • Mimo reanimacji, nie udało się go uratować
Share
d2o9swy

Kolejna tragedia w Tatrach. Tym razem do śmiertelnego wypadku doszło na szlaku na Rysy. Według informacji Radia Kraków turysta poślizgnął się i spadł z dużej wysokości. Mężczyzna nie miał szans na przeżycie.

Dyżurny ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski potwierdza informacje o wypadku na Rysach. Na razie nieznane są szczegóły. Wiadomo jedynie, że zginął mężczyzna

d2o9swy

Wcześniej do groźnych wypadków doszło też na Kasprowym Wierchu i Jarząbczym Wierchu. Tam także turyści poślizgnęli się na oblodzonym szlaku i spadli. Obaj są potłuczeni, ale ich życiu nic nie zagraża.

Od świąt w Tatrach - po polskiej i słowackiej stronie - zginęło już 11 osób. W samą sylwestrową noc ratownicy interweniowali w Tatrach kilka razy. Przewieźli do szpitala m.in. dwie osoby, które nie mając raków próbowały zejść z Przełęczy Liliowe. Turyści poślizgnęli się, co skończyło się kilkusetmetrowym zjazdem po zlodowaciałym śniegu. Innego poturbowanego turystę, który zjechał z Przełęczy Krzyżne, TOPR-owcy zabierali z Hali Gąsienicowej.

d2o9swy

Podziel się opinią

Share
d2o9swy
d2o9swy
Więcej tematów