Trwa ładowanie...

Kolejny "PiS-bus" ruszy w Polskę. Tym razem będzie promować "Piątkę Kaczyńskiego"

W poniedziałek w Polskę ruszą nowe busy w barwach Prawa i Sprawiedliwości. W ramach konsultacji rządowych będą objeżdżać województwa. To kolejny raz, kiedy PiS promuje swój program, wykorzystując autokary.

Share
Kolejny "PiS-bus" ruszy w Polskę. Tym razem będzie promować "Piątkę Kaczyńskiego"
Źródło: twitter.com
d27xgo2

PiS chce promować w terenie swój nowy program. Na konwencji partyjnej w ramach tzw. "Piątki Kaczyńskiego" obiecał Polakom rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, wypłatę 13 emerytury dla emerytów, brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia, zwiększenie kwoty wolnej od podatku i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych.

W poniedziałek w Polskę wystartują busy z tzw. "Nowej Piątki" - podaje portal 300polityka.pl. W ramach konsultacji rządowych projektów urzędnicy wojewody będą odwiedzać wybrane miejscowości w województwach. Akcja będzie prowadzona w całym kraju.

W woj. mazowieckim busy odwiedzą m.in. Warszawę, Pruszków, Żyrardów czy Radom. Z kolei w woj. opolskim pojazdy pojawią się w powiatach brzeskim, krapkowickim czy kluczborskim. Według serwisu radio.opole.pl akcja ma potrwać do końca kwietnia.

d27xgo2

Posel Platformy Obywatelskiej zamieścił na Twitterze zdjęcia busa. Zwrócił przy tym uwagę na dziwne jego wyposażenie.

To kolejny raz, kiedy Prawo i Sprawiedliwość promuje swoje projekty na autokarach. Przed poprzednią kampanią samorządową w teren wyjechały tzw. "kampanijne" autobusy PiS. Były na nich widoczne hasła programowe takie jak: "Rodzina 500+", "Dostępność+", "Mieszkanie+", "300 dla ucznia", "Obniżenie wieku emerytalnego" czy "Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie".

Pomysł był już wykorzystywany do promocji konkretnych polityków. W 2015 r. Andrzej Duda przed kampanią prezydencką ruszył w Polskę "DudaBusem". Parę miesięcy później, przed wyborami do parlamentu, "DudaBus" zmienił się w "SzydłoBus".

Swój autobus wyborczy chętnie wykorzystywały również inne opcje polityczne: w 2011 Donald Tusk jeździł "Tuskobusem". Trzy lata później "Czerwonym Autobusem" podróżowało SLD. W 2015 r. pomysł obecnego przewodniczącego RE powtórzył Bronisław Komorowski wybierając "Bronkobus". W tym samym roku w trend wpisał się też Ryszard Petru ze swoim ".R-Busem".

d27xgo2

Zobacz także: Scheuring-Wielgus odpowiada ciętą ripostą Beacie Szydło

Źródło: 300polityka.pl/radio.opole.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d27xgo2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27xgo2
d27xgo2
Więcej tematów