Trwa ładowanie...
d2tmixj

Kolejny "PiS-bus" ruszy w Polskę. Tym razem będzie promować "Piątkę Kaczyńskiego"

W poniedziałek w Polskę ruszą nowe busy w barwach Prawa i Sprawiedliwości. W ramach konsultacji rządowych będą objeżdżać województwa. To kolejny raz, kiedy PiS promuje swój program, wykorzystując autokary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przed poprzednimi wyborami samorządowymi PiS jeździł specjalnymi "kampanijnymi" busami
Przed poprzednimi wyborami samorządowymi PiS jeździł specjalnymi "kampanijnymi" busami (twitter.com)
d2tmixj

PiS chce promować w terenie swój nowy program. Na konwencji partyjnej w ramach tzw. "Piątki Kaczyńskiego" obiecał Polakom rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, wypłatę 13 emerytury dla emerytów, brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia, zwiększenie kwoty wolnej od podatku i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych.

W poniedziałek w Polskę wystartują busy z tzw. "Nowej Piątki" - podaje portal 300polityka.pl. W ramach konsultacji rządowych projektów urzędnicy wojewody będą odwiedzać wybrane miejscowości w województwach. Akcja będzie prowadzona w całym kraju.

W woj. mazowieckim busy odwiedzą m.in. Warszawę, Pruszków, Żyrardów czy Radom. Z kolei w woj. opolskim pojazdy pojawią się w powiatach brzeskim, krapkowickim czy kluczborskim. Według serwisu radio.opole.pl akcja ma potrwać do końca kwietnia.

d2tmixj

Posel Platformy Obywatelskiej zamieścił na Twitterze zdjęcia busa. Zwrócił przy tym uwagę na dziwne jego wyposażenie.

To kolejny raz, kiedy Prawo i Sprawiedliwość promuje swoje projekty na autokarach. Przed poprzednią kampanią samorządową w teren wyjechały tzw. "kampanijne" autobusy PiS. Były na nich widoczne hasła programowe takie jak: "Rodzina 500+", "Dostępność+", "Mieszkanie+", "300 dla ucznia", "Obniżenie wieku emerytalnego" czy "Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie".

Pomysł był już wykorzystywany do promocji konkretnych polityków. W 2015 r. Andrzej Duda przed kampanią prezydencką ruszył w Polskę "DudaBusem". Parę miesięcy później, przed wyborami do parlamentu, "DudaBus" zmienił się w "SzydłoBus".

Swój autobus wyborczy chętnie wykorzystywały również inne opcje polityczne: w 2011 Donald Tusk jeździł "Tuskobusem". Trzy lata później "Czerwonym Autobusem" podróżowało SLD. W 2015 r. pomysł obecnego przewodniczącego RE powtórzył Bronisław Komorowski wybierając "Bronkobus". W tym samym roku w trend wpisał się też Ryszard Petru ze swoim ".R-Busem".

d2tmixj

Zobacz także: Scheuring-Wielgus odpowiada ciętą ripostą Beacie Szydło

Źródło: 300polityka.pl/radio.opole.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tmixj

Podziel się opinią

Share

d2tmixj

d2tmixj
Więcej tematów