Trwa ładowanie...
d4abnlc

Kolejny incydent zbrojny w Dagestanie - zabito 7 ekstremistów

Siły specjalne Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) i policji zabiły siedmioro islamskich ekstremistów koło Machaczkały - stolicy Dagestanu, republiki na południu Federacji Rosyjskiej.

Share
d4abnlc

Poinformował o tym Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK), według którego unieszkodliwieni rebelianci mogli mieć związek z piątkowym zamachem bombowym w Machaczkale.

NAK, rządowy organ koordynujący walkę z terroryzmem w Rosji, podał, że ekstremistów zlikwidowano w osadzie Semender na przedmieściach dagestańskiej stolicy.

Wśród zabitych jest Mahmud Alijew, który - jak przekazał MAK - kilka dni temu został przywódcą podziemia terrorystycznego w Machaczkale. Specnaz zabił też 26-letnią Zairę Alijewą, przeszkoloną na terrorystkę samobójczynię.

Portal Life News poinformował, że Alijewa była przyjaciółką Naidy Asijałowej, która w październiku 2013 roku wysadziła się w powietrze w autobusie w Wołgogradzie, zabijając sześć osób i raniąc 50.

d4abnlc

W piątek przed restauracją "Zołotaja Imperia" w Machaczkale eksplodował samochód; tuż przed tym lokal ostrzelano z granatnika. Rannych zostało 16 osób.

Prezydent Dagestanu Ramazan Abdułatipow określił ten incydent jako akt terroru. - Stoją za tym ekstremiści, terroryści, formacje bandyckie - oznajmił. - Wiąże się to z tym, że ostatnio w republice aktywniej prowadzona jest walka z terroryzmem. Są to resztki tych ludzi. Jest to widocznie zemsta za to, że w ostatnim czasie zlikwidowano wiele ważnych postaci w podziemiu bandyckim - oświadczył Abdułatipow.

W nocy z wtorku na środę w walce oddziału sił specjalnych policji SOBR z islamskimi ekstremistami w rejonie Chasawjurtu, około 80 km na północny zachód od Machaczkały, trzech policjantów zginęło, a pięciu zostało rannych. Zabitych zostało też czterech rebeliantów.

Machaczkała położona jest niespełna 600 km od Soczi, stolicy rozpoczynających się za trzy tygodnie 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

d4abnlc

Podziel się opinią

Share
d4abnlc
d4abnlc
Więcej tematów