Trwa ładowanie...
d1d5xti

Kolejny dzień przedwyborczych zmagań kandydatów

d1d5xti
d1d5xti

Piątek, był kolejnym dniem przedwyborczych zmagań kandydatów do fotela prezydenckiego. Przebywający w Gdańsku, urzędujący prezydent, Aleksander Kwaśniewski potwierdził, że utracił zaufanie do Urzędu Ochrony Państwa w związku ze sposobem prowadzenia procesów lustracyjnych. Stwierdził, że popiera lustrację, ale krytykuje niedoskonałe procedury lustracyjne.
Kandydujący na urząd prezydenta Lech Wałęsa wyraził uznanie dla sędziów, sprawdzających jego oświadczenie lustracyjne. W specjalnie wydanym oświadczeniu podkreślił, że nie zgłasza pretensji do pracy funkcjonariuszy Urzędu Ochrony Państwa, związanej z jego procesem, gdyż jest przekonany, że działali zgodnie z prawem i swoimi możliwościami.
Marian Krzaklewski zapewnił, że rząd przekaże samorządowcom pieniądze na podwyżki dla nauczycieli. _ Takie gwarancje otrzymałem od premiera_ - dodał kandydat AWS na prezydenta na spotkaniu przedwyborczym w Myślenicach w województwie małopolskim. Podczas konferencji prasowej w Krakowie wyraził opinię, że najgorszą metodą na poprawienie notowań Unii Wolności jest atakowanie AWS.
Sztab wyborczy kandydata "Samoobrony" Andrzeja Leppera jako pierwszy złożył w Państwowej Komisji Wyborczej wymagane do zarejestrowania kandydata 100 tys. podpisów. Składając dokumenty wymagane do rejestracji pełnomocnik sztabu Henryk Dzido powiedział, że udało się zebrać 107 tys. podpisów. Przewodniczący PKW Ferdynand Rymarz poinformował, że Komisja przyjęła podpisy do sprawdzenia. Dodał, że Lepper musi jeszcze dostarczyć oryginał świadectwa wykształcenia.
Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Jarosław Kalinowski spotkał się z wyborcami w Sierpcu i Rościszewie w województwie mazowieckim. Przedstawiając swój program wyborczy podkreślił, że _ nadchodzi czas na nieuchronne zmiany_ i wzywał swoich wyborców do wzięcia udziału w głosowaniu. Prezes PSL powtórzył, że pieniądze uzyskane z prywatyzacji powinny być przeznaczone na edukację młodzieży - tak, by miała większe szanse na rynku pracy po wejściu Polski do Unii Europejskiej.
Kandydat na prezydenta generał Tadeusz Wilecki wyraził opinię, że cywilna kontrola sparaliżowała funkcjonowanie Wojska Polskiego. W piątek gościł na Ziemi Lubuskiej. Winą za ten stan obarczył elity polityczne rządzące krajem. Jego zdaniem, niepokojąca jest także postępująca anarchizacja armii, gdyż – jak stwierdził - dowódcy niższego szczebla nie są już w stanie dyscyplinować żołnierzy.
Andrzej Olechowski przedstawił w Szlachtowej koło Szczawnicy swój program rozpowszechniania Internetu. Jego zdaniem, komputeryzacja powinna być konstytucyjnym obowiązkiem państwa. Komputer jest tak samo ważny i niezbędny jak prąd czy gaz. W Szlachtowej zorganizowano też internetową konferencję prasową kandydata.(jac)

d1d5xti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d5xti
Więcej tematów