WP

Kolejny dowód na to, że doktor G. miał wątpliwości

"Rzeczpospolita" dotarła do kolejnego stenogramu, z którego wynika, że dr Mirosław G. miał wątpliwości co do terminu wykonania przeszczepu u Jerzego Gołębia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

W minioną sobotę "Rzeczpospolita" opublikowała stenogramy, z których wynikało, że dr Mirosław G. przez telefon wydał polecenie odłączenia od aparatury podtrzymującej życie pacjenta, któremu przeszczepiono serce. W jednej z rozmów wyrażał też wątpliwości, czy decyzja o przeszczepie u Jerzego Gołębia nie została podjęta zbyt szybko.

Z kolejnego stenogramu, do którego dotarła "Rzeczpospolita", wynika, że także podczas innej rozmowy z lekarzem dyżurnym w MSWiA kardiochirurg mówił, że z przeszczepem trzeba było zaczekać nawet dwa tygodnie, aż stan pacjenta się poprawi. Miał też wątpliwości, czy nie należało przeszczepić większego serca.

Pacjent został przyjęty na oddział w bardzo ciężkim stanie. Miał zapalenie płuc. Po przewiezieniu go z Sieradza został zakwalifikowany do natychmiastowego przeszczepu. Bardzo szybko okazało się, że operacja nie przyniosła poprawy. W rezultacie pacjent zmarł.

WP

Nie można na podstawie jednej z wielu rozmów doktora G., na dodatek wyrwanej z kontekstu, twierdzić, że doszło do błędu. Niemiecki kardiochirurg prof. Roland Hetzer znał wszystkie stenogramy. W swojej opinii stwierdził jednak, że operacja była dopuszczalna – komentuje Magdalena Bentkowska-Kiczor, mecenas doktora Mirosława G.

Polub WP Wiadomości
WP
WP