Trwa ładowanie...
d1au05g

Kolejne zarzuty dla Zbigniewa Stonogi

Kolejne zarzuty dla Zbigniewa Stonogi. Warszawska prokuratura potwierdza, że biznesmen otrzymał wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Stonoga po opuszczeniu budynku warszawskiej prokuratury, gdzie został przesłuchany
Zbigniew Stonoga po opuszczeniu budynku warszawskiej prokuratury, gdzie został przesłuchany (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d1au05g

Czynności mają zostać wykonane w czwartek po południu - informuje rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej Przemysław Nowak.

- Potwierdzam, że pan Zbigniew został wezwany do prokuratury w charakterze podejrzanego. O szczegółach czynności poinformuję jutro po ich zakończeniu - mówi.

Wiadomo jednak, że wezwanie ma związek z umieszczaniem w sieci kolejnych akt i informacji ze śledztwa w sprawie nielegalnego nagrywania polityków w znanych warszawskich restauracjach.

d1au05g

Od ubiegłego tygodnia prokuratorzy prowadzą w tej sprawie postępowanie. Stonoga usłyszał już zarzut rozpowszechniania informacji ze sprawy afery bez zgody śledczych. Zastosowano wobec niego dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

W efekcie ujawnienia przez niego dokumentów doszło do rekonstrukcji rządu. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała także rozpoczęcie procedury odwołania prokuratora generalnego.

Kolejne tomy w internecie

Tymczasem Stonoga opublikował kolejne tomy akt ze śledztwa ws. afery podsłuchowej. Na stronie swojej gazety napisał: "Witajcie Rodacy Wasza Gazeta Stonoga-specjalnie dla Was-Bo mamy prawo!!!".

d1au05g

Stonoga umieścił link do serwisu, w którym opublikował kolejne akta ze śledztwa dotyczącego podsłuchów. "Działając w imieniu i na rzecz Narodu Polskiego w imię demokracji i wolności publikujemy wszystkie tomy akt afery podsłuchowej. Niech żyje Wolna POLSKA" - napisał.

Śledztwo ws. podsłuchów w restauracjach

Już w marcu doszło do pierwszego wycieku akt ze śledztwa w sprawie afery podsłuchowej. Tę sprawę bada prokuratura w Płocku. Rzecznik prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak zaznaczył, że warszawska prokuratura będzie się kontaktować z płocką w tej sprawie.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga prowadzi śledztwo ws. podsłuchiwania od lipca 2013 r. w dwóch restauracjach kilkudziesięciu osób z kręgu polityki, biznesu oraz byłych i obecnych funkcjonariuszy publicznych. Prokuratura w czerwcu 2014 r. postawiła zarzuty biznesmenom Markowi Falencie i Krzysztofowi Rybce oraz Łukaszowi N. i Konradowi L. - pracownikom restauracji, w których dokonywano podsłuchów.

d1au05g

Falenta nie przyznał się do zarzutów i zapewniał, że jest niewinny. Śledztwo jest przedłużone do września.

Zobacz również wideo: Stonoga o zatrzymaniu

d1au05g

Podziel się opinią

Share

d1au05g

d1au05g
Więcej tematów