Trwa ładowanie...
d3nzc64

Kolejne tarcie na linii prezydent - PiS. Jarosław Kaczyński nie odpowiedział na list Andrzeja Dudy

Andrzej Duda od 2,5 miesiąca czeka na odpowiedź na list do Jarosława Kaczyńskiego, w którym zaprosił prezesa PiS do komitetu obchodów 100-lecia niepodległości – dowiedziała się Wirtualna Polska. Prezydent skierował do liderów partii pisma zaznaczając, że brak odpowiedzi do 16 czerwca będzie oznaczał rezygnację z udziału w komitecie. Rzeczniczka PiS: „przeoczyliśmy ten termin, decyzja przed nami”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński
Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński (Forum, Fot: Mateusz Wlodarczyk)
d3nzc64

W liście, do którego dotarła WP, Andrzej Duda zaprosił wszystkich liderów partii do wzięcia udziału w pracach komitetu, wyznaczenia przedstawiciela lub wysłanie deklaracji o rezygnacji z udziału w komitecie

W wysłanym na początku czerwca piśmie prezydent poprosił, by odpowiedź na jego zaproszenie wpłynęła do 16 czerwca 2017 r. zaznaczając, że jej brak będzie równoznaczny "z rezygnacją z udziału w komitecie”.

List prezydenta do liderów partii WP.PL
List prezydenta do liderów partii (WP.PL, Fot: grzegorz łakomski)

Mimo, że od tego terminu minęło ponad 2,5 miesiąca, prezes PiS nie odpowiedział na list Dudy. - Przeoczyliśmy ten termin, decyzja przed nami – tłumaczy Wirtualnej Polsce rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

d3nzc64

Do czasu publikacji tekstu na nasze pytanie w tej sprawie nie odpowiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Komitet powstał pod koniec maja, gdy weszła w życie zainicjowana przez prezydenta ustawa o obchodach przypadającej w listopadzie 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W liście skierowanym do liderów partii parlamentarnych oraz tych, które w wyborach przekroczyły 3 proc. głosów prezydent podkreślił, że ta rocznica wymaga "szczególnego uhonorowania”.

"Ufam, że stulecie odzyskania niepodległości jest rocznicą, którą będziemy obchodzić wszyscy razem, ponad podziałami, niezależnie od przekonań i poglądów, jakie reprezentujemy – napisał Andrzej Duda.

Swoich przedstawicieli do komitetu zgłosiły m.in. Platforma, PSL i Kukiz’15, a Nowoczesna zrezygnowała z udziału w jego pracach.

d3nzc64

Podziel się opinią

Share
d3nzc64
d3nzc64
Więcej tematów