Kolejne silne trzęsienie ziemi w Japonii

Wstrząsy o sile 6,1 w skali Richtera wystąpiły we wtorek ok. 200 km na południowy wschód od japońskiego miasta Mito, które znajduje się na wschodzie największej wyspy Japonii Honsiu - podały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Nie ma doniesień o ewentualnych ofiarach czy zniszczeniach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W marcu ubiegłego roku trzęsienie ziemi spowodowało śmierć lub zaginięcie ok. 20 tys. osób
W marcu ubiegłego roku trzęsienie ziemi spowodowało śmierć lub zaginięcie ok. 20 tys. osób (AFP, Fot: Toshifumi Kitamura)

Wstrząsy - jak podały amerykańskie służby geologiczne (USGS) - były płytkie, wystąpiły na głębokości ok. 10 km.

W marcu północną Japonię nawiedziły dwa silne wstrząsy tektoniczne, w tym jeden podmorski. Na szczęście nie spowodowały one ofiar w ludziach.

Ośrodek pierwszego wstrząsu, którego siłę oszacowano na 6,8 w skali Richtera znajdował się na głębokości około 10 kilometrów pod dnem morza przed wybrzeżem prefektury Aomori na północnym skraju wyspy Honsiu. Wstrząs ten spowodował ogłoszenie alarmu przed tsunami, który został potem odwołany.

Kilka godzin później trzęsienie o sile 6,1 w skali Richtera dało się odczuć w prefekturach Ibaragi i Chiba na wschód od Tokio.

Trzęsienie ziemi o sile 9,0 w skali Richtera i towarzyszące mu tsunami, jakie 11 marca ubiegłego roku nawiedziły północno-wschodnie wybrzeże wyspy Honsiu, spowodowały śmierć lub zaginięcie blisko 20 tys. ludzi oraz katastrofę nuklearną w elektrowni atomowej Fukushima.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.