Trwa ładowanie...

Kolejne przypadki użycia terminu "polskie obozy koncentracyjne". MSZ reaguje

Ministerstwo Spraw Zagranicznych na anglojęzycznej wersji swojej strony językowej poinformowało o kolejnych działach, podjętych w celu ochrony dobrego imienia Polski. Nie pierwszy raz w zagranicznych mediach błędnie wykorzystano termin, który odnosi się do niemieckich obozów zagłady, umieszczonych na terenie naszego kraju.

Kolejne przypadki użycia terminu "polskie obozy koncentracyjne". MSZ reagujeŹródło: Pixabay.com, fot: alanbatt
d25tj4d
d25tj4d

Przypadki niewłaściwego użycia opisu nazistowskich obozów śmierci, zostały użyte dwukrotnie w mediach niemieckich, a także w Austrii i w Hiszpanii.

W Kolonii, w niewłaściwy sposób zwrot wykorzystała lokalna gazeta Westfaelische Nachrichten. Błąd został również powtórzony na jej stronie internetowej. Polski Konsulat Generalny zainterweniował w tej sprawie. Po zapoznaniu się z argumentacją dziennikarze poprawili błąd w Internecie, jednak nie wydali poprawnej wersji sformułowania w formie drukowanej.

Z sukcesem została również przeprowadzona prośba o sprostowanie pomyłki na stronie austriackiego tabloidu www.oe24.at. Szef sekcji międzynarodowej gazety przeprosił za ten błąd. Błędne sformułowanie zostało również poprawione na portalu hiszpańskiego radia Cadena SER.

Zobacz też: Polska ściga za "polskie obozy zagłady"

Ze zrozumieniem została również przyjęta interwencja Polskiego Konsulatu Generalnego w Hamburgu, w sprawie lokalnego dziennika Schaumburger Nachrichte. Redaktor naczelny skorygował błędną frazę, przeprosił i opublikował stanowisko Konsulatu na stronie internetowej.

Źródło: msz.gov.pl/en/

d25tj4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25tj4d
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj