Trwa ładowanie...
d27dbku
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kolejne interwencje pogotowia ws. zatruć dopalaczami na Śląsku

Siedem razy interweniowało pogotowie minionej nocy w związku z podejrzeniem zatruciem dopalaczami - podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Łącznie w ciągu ostatniego tygodnia takich interwencji było 346.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W szpitalach wciąż pozostają 33 ofiary dopalaczy
W szpitalach wciąż pozostają 33 ofiary dopalaczy (PAP, Fot: Marek Zimny)
d27dbku

W czwartek w ciągu dnia pogotowie interweniowało w związku z takimi przypadkami pięć razy.

Nieco inne dane - za dłuższy okres - podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Od 3 do 15 lipca do śląskiego Sanepidu wpłynęły zgłoszenia o 597 podejrzeniach zatrucia dopalaczami. Hospitalizowano 434 osoby.

W szpitalach pozostają 33 ofiary dopalaczy, z których pięć jest w stanie ciężkim.

W ramach akcji przeciw handlarzom dopalaczami policjanci zatrzymali w ostatnich dniach w woj. śląskim 13 osób, kilka z nich ma jednak - dotychczas - status świadków. Aresztowanych zostało troje spośród zatrzymanych.

d27dbku

Podziel się opinią

Share

d27dbku

d27dbku
Więcej tematów