Trwa ładowanie...
d2qi8h2

Kolejne 2 ofiary mrozów. To już 6 od soboty

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało o kolejnych ofiarach mrozu i apelu o to, aby reagować, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy. Tym bardziej, że w kolejnych dniach temperatury spadną jeszcze bardziej.
Share
Już 6 osób zmarło w ten weekend z powodu wychłodzenia
Już 6 osób zmarło w ten weekend z powodu wychłodzeniaŹródło: PAP
d2qi8h2

W ten weekend zamarzło już 6 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, żeby dzwonić pod numer 112, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy, w tym z powodu wychłodzenia. Jedna z dwóch kolejnych ofiar ofiar mrozu, która zmarła tej nocy, pochodziła z województwa warmińsko-mazurskiego, druga z łódzkiego.

W 12. województwach ogłoszono 1. stopień zagrożenia mrozem. Nie obowiązuje ono jedynie na zachodnich krańcach kraju. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o bezpiecznych zachowaniach i przypomina o ubieraniu się stosownie do pogody, nie rozgrzewaniu się alkoholem i zadbaniu o zwierzęta.

Jak podał portal Cumulus, niedziela w przeważającej części kraju będzie pogodna i słoneczna. W ciągu dnia termometry wskażą od -11 do -7 st. C na wschodzie i od -5 do -2 na zachodzie kraju. Bardzo mroźno będzie na Podhalu, gdzie termometry wskażą od -14 do -11 st. C.

d2qi8h2

Zobacz także: Idą arktyczne mrozy. "To może być najchłodniejszy okres zimy”

Poniedziałek i wtorek również będą słoneczne i pogodne w większości kraju, ale temperatury będą nawet niższe, niż w niedzielę.

d2qi8h2

Podziel się opinią

Share
d2qi8h2
d2qi8h2
Więcej tematów