Trwa ładowanie...
d1umkuu

Kolejne 2 ofiary mrozów. To już 6 od soboty

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało o kolejnych ofiarach mrozu i apelu o to, aby reagować, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy. Tym bardziej, że w kolejnych dniach temperatury spadną jeszcze bardziej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już 6 osób zmarło w ten weekend z powodu wychłodzenia
Już 6 osób zmarło w ten weekend z powodu wychłodzenia (PAP)
d1umkuu

W ten weekend zamarzło już 6 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, żeby dzwonić pod numer 112, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy, w tym z powodu wychłodzenia. Jedna z dwóch kolejnych ofiar ofiar mrozu, która zmarła tej nocy, pochodziła z województwa warmińsko-mazurskiego, druga z łódzkiego.

W 12. województwach ogłoszono 1. stopień zagrożenia mrozem. Nie obowiązuje ono jedynie na zachodnich krańcach kraju. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o bezpiecznych zachowaniach i przypomina o ubieraniu się stosownie do pogody, nie rozgrzewaniu się alkoholem i zadbaniu o zwierzęta.

Jak podał portal Cumulus, niedziela w przeważającej części kraju będzie pogodna i słoneczna. W ciągu dnia termometry wskażą od -11 do -7 st. C na wschodzie i od -5 do -2 na zachodzie kraju. Bardzo mroźno będzie na Podhalu, gdzie termometry wskażą od -14 do -11 st. C.

d1umkuu

Zobacz także: Idą arktyczne mrozy. "To może być najchłodniejszy okres zimy”

Poniedziałek i wtorek również będą słoneczne i pogodne w większości kraju, ale temperatury będą nawet niższe, niż w niedzielę.

d1umkuu

Podziel się opinią

Share

d1umkuu

d1umkuu
Więcej tematów